استیبل کوین ها و CBDC ها می توانند نقش معناداری در پرداخت ها ایفا کنند - مدیر عامل ویزا

استیبل کوین ها و CBDC ها می توانند نقش معناداری در پرداخت ها ایفا کنند – مدیر عامل ویزا


ویزا در سپتامبر 2021 کار روی یک پروژه قابلیت همکاری بلاک چین را برای پشتیبانی از پذیرش CBDC و استیبل کوین آغاز کرد، اما از آن زمان به‌روزرسانی‌های کمی وجود داشته است.

مدیر عامل غول کارت اعتباری ویزا مطمئن است که راه حل های مبتنی بر بلاک چین را می توان در خدمات و پیشنهادات آن برای پشتیبانی از نسل بعدی پرداخت ها ادغام کرد.

آل کلی، مدیرعامل مستعفی، که به طور رسمی در 1 فوریه از سمت خود کناره‌گیری می‌کند، در مورد یک تماس در جلسه سالانه سهامداران ویزا در 24 ژانویه، به طور خلاصه برنامه‌های این شرکت را برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و استیبل کوین‌های خصوصی به اشتراک گذاشت.

طبق گزارش 24 ژانویه در San Francisco Business Times، کلی گفت:

هنوز زود است، اما ما همچنان معتقدیم که استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی پتانسیل ایفای نقش معنادار در فضای پرداخت را دارند و ما تعدادی ابتکار در دست اقدام داریم.

مدیرعامل خروجی گفت: «ما در حالی که تلاش می‌کنیم در اکوسیستم پرداخت سرمایه‌گذاری کنیم، مقادیر ناچیزی را در صندوق‌ها و شرکت‌های رمزنگاری سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

کلی همچنین تایید کرد که ترازنامه ویزا تحت تاثیر برخی از “شکست های برجسته” که فضای ارزهای دیجیتال را در سال 2022 تکان داد، قرار نگرفته است:

ما هیچ ضرر اعتباری مرتبط با این شکست ها نداشته ایم. […] لطفاً بدانید که در هر کاری که انجام می‌دهیم، ما به شدت بر حفاظت از یکپارچگی سیستم پرداخت ویزا و سیستم پرداخت به‌عنوان یک کل، و البته شهرت برندمان به عنوان یک برند قابل اعتماد متمرکز هستیم.»

در طول سال‌ها، ویزا روی تعدادی ابتکارات مرتبط با رمزارز کار کرده است.

این تیم تحقیقاتی در سپتامبر 2021 کار بر روی پروژه قابلیت همکاری بلاک چین را آغاز کرد. این پروژه که ابتکار کانال پرداخت جهانی (UPC) نام دارد، برای ایجاد یک “شبکه مش” برای CBDCها و استیبل کوین های خصوصی برای عبور از کانال های پرداخت مختلف طراحی شده است.

با این حال، ویزا برای بیش از 12 ماه به روز رسانی در مورد UPC ارائه نکرده است.

اخیراً، غول پرداخت در 20 دسامبر 2022 اعلام کرد که در حال ارائه طرحی است که به آن امکان می دهد صورتحساب های خودکار از کیف پول اتریوم کاربر پرداخت شود.

ویزا همچنین چندین کارت نقدی ارز دیجیتال با کارمزد صفر صادر کرده است، از جمله یک قرارداد منحل شده با FTX و مشارکت با Blockchain.com که هنوز در 26 اکتبر 2022 قابل اجرا است.

نمونه کارت نقدی Visa-FTX قبل از فسخ نهایی قرارداد مشارکت توسط ویزا. منبع: یاهو فاینانس.

در حالی که گزارش سالانه 2022 ویزا فقط شامل داده‌های تا 30 سپتامبر، حدود پنج هفته قبل از سقوط FTX است، اطلاعات بیشتری را می‌توان در تماس درآمد سه‌ماهه اول 2023 ویزا در 26 ژانویه فاش کرد.

مربوط: شبکه لایتنینگ بیت کوین در مقابل ویزا و مسترکارت: چگونه پشته می شود؟

رئیس ویزا رایان مک اینرنی در تاریخ 1 فوریه رسماً جایگزین آل کلی به عنوان مدیرعامل خواهد شد و کلی به عنوان رئیس هیئت مدیره باقی خواهد ماند.

به نظر می رسد مک اینرنی در مورد راه حل های پرداخت مبتنی بر بلاک چین به همان اندازه یا حتی بیشتر صعودی است.

مک‌اینرنی در مصاحبه‌ای با Fortune در نوامبر ۲۰۲۲ گفت که ویزا هنوز «۱۴ تریلیون دلار پول نقدی دارد که می‌تواند توسط مصرف‌کنندگان دیجیتالی شود» و آن‌ها همچنان به کاوش در کجا می‌توانند بیشترین استفاده را از پرداخت‌های کریپتو ببرند.


نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉