تسویه حساب های استیبل کوین ممکن است در سال 2023 از تمام شبکه های کارت اصلی پیشی بگیرد: داده

تسویه حساب های استیبل کوین ممکن است در سال 2023 از تمام شبکه های کارت اصلی پیشی بگیرد: داده


در حالی که معاملات استیبل کوین زنجیره ای به سرعت در حال رشد هستند، بسیاری اشاره کرده اند که مقایسه معاملات استیبل کوین با تراکنش های ویزا ناعادلانه است، زیرا این معاملات دو چیز متفاوت را نشان می دهند.

استیبل کوین ها امروزه نقش مهمی در اقتصاد کریپتو ایفا می کنند و با وجود کاهش اخیر در بازار گسترده تر، حجم استیبل کوین همچنان بر اکثر صرافی ها تسلط دارد.

براساس داده‌های Coinmetrics، معاملات استیبل‌کوین زنجیره‌ای در سال 2022 از 7 تریلیون دلار فراتر رفت و انتظار می‌رود این سال با حدود 8 تریلیون دلار به پایان برسد. ویزا، بزرگترین شبکه کارت، سالانه 12 تریلیون دلار پردازش می کند.

پیتر جانسون، رئیس مشترک ابتکار Brevan Howard Digital، گفت که معاملات استیبل کوین قبلاً از مستر کارت و امریکن اکسپرس پیشی گرفته است. او همچنین پیش بینی کرد که تا سال 2023، حجم استیبل کوین های زنجیره ای از حجم تراکنش های ویزا بیشتر خواهد شد.

او همچنین خاطرنشان کرد که حجم استیبل کوین نه تنها از Visa پیشی می‌گیرد، بلکه احتمالاً از حجم ترکیبی هر چهار شبکه اصلی کارت (Visa، Mastercard، AmEx و Discover) فراتر خواهد رفت. جانسون اضافه کرد که این حجم‌های استیبل کوین زنجیره‌ای شامل حجم معاملات در صرافی‌های متمرکز که بخش قابل توجهی از خود دارند، نمی‌شود.

در حالی که این مقایسه مطمئناً به افزایش قابل توجه استفاده از استیبل کوین اشاره می کند، بسیاری از کاربران اشاره کرده اند که مقایسه بین این دو دارایی معتبر نیست زیرا دو چیز متفاوت هستند.

مربوط: مقررات استیبل کوین در ایالات متحده: راهنمای مبتدیان

بین حجم کارت های اعتباری و پرداخت های استیبل کوین باید تفاوت قائل شد. تراکنش‌های کارت اعتباری معمولاً با هزینه‌های مصرف‌کننده مرتبط هستند، در حالی که دارایی‌های رمزنگاری متصل به پول فیات عمدتاً با تجارت کریپتو و امور مالی غیرمتمرکز مرتبط هستند.

مقررات مهم ترین مانع برای استفاده فعال از استیبل کوین توسط مصرف کنندگان، درست مانند ویزا و مسترکارت، در زندگی روزمره آنهاست. با این حال، سناتور جمهوری خواه پت تومی، که در پایان دوره از کنگره ایالات متحده بازنشسته خواهد شد، قصد دارد با لایحه استیبل کوین خود این وضعیت را تغییر دهد. این لایحه پیشنهاد می‌کند که به مؤسسات غیردولتی و غیربانکی اجازه داده شود که استیبل‌کوین‌ها را منتشر کنند، مشروط بر اینکه مجوز فدرال ایجاد و صادر شده توسط دفتر نظارت بر ارز ایالات متحده (OCC) را دریافت کنند و توسط «بالا» حمایت شوند. دارایی های نقد با کیفیت.»

از نظر ارزش بازار، استیبل کوین ها در حال حاضر حدود 16.5 درصد از کل را تشکیل می دهند. داده های CoinGecko نشان می دهد که ارزش ترکیبی همه استیبل کوین ها حدود 140 میلیارد دلار است. USDT منتشر شده توسط تتر در حال حاضر با عرضه کل 66.3 میلیارد USDT بر بازار استیبل کوین مسلط است و پس از آن USDC Circle با عرضه بازار 44.3 میلیارد دلار قرار دارد.
نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉