ناشر استیبل کوین تتر با استفاده از Signature: Report به سیستم بانکی ایالات متحده دسترسی پیدا می کند


زمانی که رگولاتورهای نیویورک کنترل Signature را در ماه مارس به دست گرفتند، سیستمی برای مشتریان Tether برای ارسال دلار از طریق پلتفرم Signet بانک وجود داشت.

تتر، شرکتی که پشت بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار قرار دارد، به مشتریان خود اجازه داده است تا از طریق پلتفرم پرداخت Signature Bank، وجوه خود را ارسال کنند و به این شرکت امکان دسترسی به بانک های ایالات متحده را می دهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ در 4 آوریل، تتر با دستور دادن به کاربران خود برای ارسال دلار به بانک شریک باهاما، Capital Union از طریق Signature’s Signet، راهی برای ورود به سیستم بانکی ایالات متحده پیدا کرده است. در این گزارش به «افراد مطلع از وضعیت» اشاره شد و افزود که این سیستم زمانی برقرار بود که رگولاتورها کنترل Signature را در ماه مارس به دست گرفتند.

در حالی که بیان شده است که توافق بین تتر و امضا غیرقانونی نخواهد بود، عدم افشای چنین اطلاعاتی برای عموم سرمایه‌گذاران نشان‌دهنده اقدامات با ریسک بالا است. به گفته سخنگوی تتر، بانک‌هایی که توسط ناشر استیبل کوین استفاده می‌شوند «همیشه به چندین کانال بانکی و طرف مقابل دسترسی داشته‌اند» و نهادهای شریک «از قرار گرفتن مستقیم یا غیرمستقیم در معرض امضا قرار نخواهند گرفت».

وزارت خدمات مالی نیویورک تعطیلی Signature را در 12 مارس اعلام کرد و در آن زمان گفت که این تصمیم با شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) برای “حفاظت از اقتصاد ایالات متحده” گرفته شده است. Paxos ناشر Stablecoin گزارش داد که در آن زمان 250 میلیون دلار به Signature وابسته بود، در حالی که مدیر ارشد فناوری Tether، Paolo Ardoino، گفت که این شرکت هیچ وابستگی به بانک شکست خورده ندارد.

مرتبط با: به مشتریان رمزنگاری Signature گفته شده است تا حساب های خود را تا 5 آوریل ببندند: گزارش

قانونگذاران ایالات متحده به تحقیق در مورد سقوط این بانک دوستدار رمزنگاری، سومین بانک زنجیره ای که با Silvergate و Silicon Valley آغاز شد، ادامه می دهند. در جلسه استماع کمیته بانکداری سنا در 28 مارس، مارتین گرونبرگ، رئیس FDIC، گفت که Signature به اندازه کافی ریسک های بانکداری سنتی را مدیریت نمی کند. در حالی که Signature پس از فروپاشی صرافی FTX، قرار گرفتن در معرض دارایی‌های دیجیتالی خود را کاهش داده است، یکی از کاربران شکایتی را مطرح کرده است که ادعا می‌کند این بانک در کلاهبرداری تسهیل شده توسط مدیر عامل سابق FTX، سام بانکمن-فرید، «کمک کرده و از آن حمایت کرده است».

این بانک قصد دارد حدود 38 میلیارد دلار سپرده و 13 میلیارد دلار وام خود را به بانک Flagstar، یکی از شرکت های تابعه New York Community Bancorp بفروشد. گرونبرگ گفت 4 میلیارد دلار سپرده ارزهای دیجیتال در این هفته به کاربران واسطه بازگردانده می شود.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید