چارچوب استیبل کوین یک اولویت کوتاه مدت برای تنظیم کننده های استرالیا است


از آنجایی که استیبل کوین ها به طور گسترده ای به عنوان وسیله پرداخت مورد استفاده قرار می گیرند، استرالیا در حال آماده شدن برای تنظیم آنها بر این اساس است.

تنظیم‌کننده‌های مالی استرالیا در حال کار بر روی گزینه‌هایی هستند تا استیبل کوین‌های پرداخت را در چارچوب نظارتی تسهیلات ارزش ذخیره‌شده بگنجانند. چنین تجمیع بخشی از اصلاحات گسترده تر در چارچوب نظارتی پرداخت در کشور خواهد بود.

در 8 دسامبر، وب‌سایت رسمی بانک مرکزی استرالیا گزارشی را منتشر کرد که آخرین تحولات، ریسک‌ها و چشم‌اندازهای نظارتی روی استیبل کوین‌ها را ارزیابی می‌کرد. علی‌رغم توجه زیاد به ریسک‌ها، این گزارش کاملاً خوش‌بینانه است و اذعان می‌کند که «استیبل کوین‌ها پتانسیل افزایش کارایی و عملکرد طیف وسیعی از پرداخت‌ها و سایر خدمات مالی را دارند».

بر اساس این گزارش، تنظیم‌کننده‌های استرالیایی «کار اساسی» انجام می‌دهند تا بفهمند چگونه می‌توان استیبل کوین‌ها را در اکوسیستم پرداخت‌های ملی بدون در معرض خطر قرار دادن آنها به کار برد. در میان چنین خطراتی، نویسندگان به اثرات مرتبط با انرژی و آب و هوا، اختلال در بازارهای تامین مالی، افزایش ریسک بانکی و ریسک نقدینگی اشاره می کنند.

نویسندگان آسیب‌پذیری خاص استیبل کوین‌های الگوریتمی را که ثبات آن به اعتماد سرمایه‌گذاران به ارزش یک دارایی رمزنگاری پشتیبانی‌نشده بستگی دارد، با ذکر مثالی از فروپاشی Terra، برجسته کردند.

مربوط: گزارش شورای فناوری: دارایی های دیجیتال می تواند سالانه 40 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی استرالیا اضافه کند

این گزارش مجدداً تأکید می‌کند که ایجاد چارچوبی برای پرداخت‌های استیبل کوین یک اولویت برای CFR در کوتاه مدت است، «با توجه به پتانسیل استفاده گسترده از این ترتیبات به‌عنوان وسیله پرداخت و ذخیره‌سازی ارزش».

در ماه سپتامبر، سناتور محلی اندرو براگ لایحه‌ای با عنوان قانون دارایی‌های دیجیتال (مقررات بازار) منتشر کرد. این سند مستلزم ارائه مجوز برای مبادلات دارایی دیجیتال، متولیان دارایی دیجیتال و صادرکنندگان استیبل کوین است.

برد جونز، معاون رئیس بانک مرکزی استرالیا، اخیراً به اشتراک گذاشت که برنامه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در استرالیا بیش از 140 پیشنهاد مورد استفاده از صنعت مالی دریافت کرده است. اما بانک مرکزی هشدار می دهد که چنین علاقه ای به CBDC می تواند جایگزین دلار استرالیا شود و منجر به اجتناب مردم از بانک های تجاری به طور کلی شود.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید