داده های استیبل کوین به "اشتهای سالم" از گاوها و افزایش احتمالی بیت کوین به 25000 دلار اشاره دارد.

داده های استیبل کوین به “اشتهای سالم” از گاوها و افزایش احتمالی بیت کوین به 25000 دلار اشاره دارد.


قیمت بیت کوین در این هفته همچنان به رشد خود ادامه می دهد زیرا تقاضا برای استیبل کوین ها و معیارهای کلیدی قیمت بیت کوین نشان می دهد که گاوها “اشتهای سالم” دارند.

بیت کوین (BTC) بین 20 ژانویه تا 21 ژانویه 11 درصد افزایش یافت و به 23000 دلار رسید و انتظارات خرس ها برای عقب نشینی به 20000 دلار را زیر پا گذاشت. بر اساس داده‌های یک شاخص کلیدی پرمیوم استیبل کوین، قابل توجه‌تر است که این حرکت باعث افزایش تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی آسیایی می‌شود.

معامله گران باید توجه داشته باشند که شاخص Nasdaq-100 از نظر فناوری سنگین نیز از 20 ژانویه تا 23 ژانویه به دلیل امید سرمایه گذاران به وضعیت اقتصادی ضعیف تر از حد انتظار و بازگشایی چین پس از تعطیلی های موقت ناشی از ویروس CCP، 5.1 درصد افزایش یافت. اقدامات مهاری . . داده های ایالات متحده و منطقه یورو

در 20 ژانویه، پس از اینکه کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، انتظار بازار را برای افزایش 25 واحد پایه در ماه فوریه تقویت کرد، یک خبر مثبت دیگر منتشر شد. انتظار می‌رود تعدادی از شرکت‌های سنگین وزن از جمله مایکروسافت، آی‌بی‌ام، ویزا، تسلا و مسترکارت، آخرین درآمدهای فصلی خود را در این هفته گزارش کنند تا این معما تکمیل شود.

در اصل، بانک مرکزی هدف خود را برای “فرود نرم” یا کاهش کنترل شده در اقتصاد از جمله اشتغال و تورم دارد. با این حال، اگر شرکت ها به دلیل افزایش هزینه سرمایه، با ترازنامه خود مشکل داشته باشند، سود به طور ناگهانی کاهش می یابد و در نتیجه اخراج کارکنان بسیار بیشتر از حد انتظار است.

در 23 ژانویه، شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode اعلام کرد که سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت‌کوین بیش از یک سال است که موقعیت‌های خود را از دست داده‌اند، بنابراین این سرمایه‌گذاران احتمالاً در برابر حرکات منفی قیمت در آینده انعطاف‌پذیرتر هستند.

بیایید به معیارهای مشتق نگاه کنیم تا بهتر درک کنیم که معامله گران حرفه ای چگونه در شرایط فعلی بازار قرار دارند.

استیبل کوین مستقر در آسیا به قلمرو FOMO نزدیک می شود

حق بیمه USD Coin (USDC) شاخص خوبی از تقاضای معامله‌گران خرده‌فروشی ارز دیجیتال مبتنی بر چین است. این تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند.

تقاضای خرید بیش از حد باعث می شود که اندیکاتور بالاتر از ارزش منصفانه 103 درصد تحت فشار قرار گیرد و در بازارهای نزولی، قیمت پیشنهادی بازار استیبل کوین سرریز می شود و باعث تخفیف 4 درصد یا بیشتر می شود.

USDC همتا به همتا در مقابل. USD/CNY. منبع: OKX

در حال حاضر، حق بیمه USDC از 98.7 درصد در 19 ژانویه به 103.5 درصد افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش تقاضا برای خرید استیبل کوین از سرمایه گذاران آسیایی است. این حرکت همزمان با افزایش روزانه 11 درصدی بیت کوین در 20 ژانویه بود و با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به 23000 دلار، یک FOMO متوسط ​​توسط معامله گران خرده فروشی را نشان می دهد.

معامله گران حرفه ای پس از برد اخیر هیجان خاصی ندارند

معیار بلند مدت به کوتاه فقط عوامل خارجی را که ممکن است بر بازار استیبل کوین تأثیر گذاشته باشد، حذف می کند. علاوه بر این، صرافی داده‌ها را از موقعیت‌های مشتریان در قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه ماهه جمع‌آوری می‌کند، بنابراین بینش بهتری در مورد نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

ممکن است گاه به گاه تفاوت های روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود داشته باشد، بنابراین خوانندگان باید به جای اعداد مطلق مراقب تغییرات باشند.

معامله گران برتر مبادلات بیت کوین نسبت بلند مدت کوتاه. منبع: شیشه سکه

اولین روندی که باید به آن توجه کرد این است که معامله‌گران برتر Huobi و Binance نسبت به آخرین رالی بسیار بدبین هستند. این نهنگ‌ها و سازندگان بازار در طول هفته گذشته سطوح لانگ-شورت خود را تغییر نداده‌اند، به این معنی که مطمئن نیستند که بیش از 20500 دلار بخرند اما تمایلی به باز کردن موقعیت‌های کوتاه (خرس) ندارند.

جالب توجه است که معامله‌گران برتر در OKX پوزیشن‌های خرید خالص (گاوها) خود را تا 20 ژانویه کاهش دادند، اما در مرحله نهایی روند صعودی موقعیت خود را به شدت تغییر دادند. با نگاهی به بازه زمانی طولانی‌تر 3 هفته‌ای، نسبت فعلی 1.05 طولانی مدت کمتر از 1.18 است که در 7 ژانویه مشاهده شد.

مربوط: بدترین روزهای ماینرهای بیت کوین ممکن است گذشته باشد، اما چند مانع کلیدی باقی مانده است

خرس ها خجالتی هستند و فرصتی عالی برای دویدن گاو نر فراهم می کنند

پرمیوم ثابت سکه 3.5 درصدی در آسیا نشان دهنده افزایش اشتهای معامله گران خرده فروشی است. علاوه بر این، حتی با اینکه بیت کوین به بالاترین سطح خود از آگوست 2022 رسیده است، شاخص بلند مدت معامله گران برتر افزایش تقاضا از موقعیت های فروش را نشان نمی دهد.

همچنین، انحلال 335 میلیون دلاری در قراردادهای آتی کوتاه مدت (خرس) BTC بین 19 تا 20 ژانویه، طوفانی عالی را برای یک مرحله دیگر از روند صعودی ایجاد می کند، و نشان می دهد که فروشندگان همچنان از اهرم بیش از حد استفاده می کنند.

متأسفانه، قیمت بیت کوین به شدت به عملکرد مبادلات وابسته است. با توجه به اینکه بیت کوین در طول ابهامات پیرامون ورشکستگی گروه ارز دیجیتال (DCG) چقدر انعطاف پذیر بود، احتمال افزایش قیمت به 24000 دلار یا 25000 دلار وجود دارد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉