سریلانکا با پذیرش بیت کوین مخالف است، طرح ضد فساد دریپر را رد می کند


ناندال ویراسینگه، رئیس بانک مرکزی معتقد است که استفاده از ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز، وضعیت اقتصادی کشور را بدتر خواهد کرد.

تیم دریپر، میلیاردر آمریکایی، در سفر اخیر به سریلانکا، ایده پذیرش بیت کوین (BTC) را به عنوان یک پول قانونی برای مبارزه با فسادی که به تورم شدید در این کشور جزیره ای کمک کرده است، مطرح کرد. اما یکی از مقامات کلیدی سریلانکا – رئیس بانک مرکزی ناندالال ویراسینگه – معتقد بود که انجام این کار وضعیت اقتصادی کشور را بدتر می کند.

دراپر با گرفتن وقت از یک فیلمبرداری تلویزیونی در سریلانکا، با رؤسای جمهور رانیل ویکرمسینگه و ویراسینگه ملاقات کرد تا بیت کوین را به عنوان گزینه ای مناسب برای رهایی از مشکلات مالی پیشنهاد کند.

تیم دراپر در مورد توسعه اقتصادی در سریلانکا صحبت می کند. منبع: یوتیوب

در این جلسه، دراپر به نگرانی مهمی که مستقیماً با سریلانکا مواجه است، اشاره کرد:

آیا سریلانکا را در اخبار دیده اید؟ به عنوان پایتخت فساد شناخته می شود. کشوری که به فساد معروف است، با پذیرش بیت کوین می تواند رکوردهای عالی را حفظ کند.”

در حالی که رئیس بانک مرکزی سریلانکا را به استفاده از “ارز غیرمتمرکز” توصیه کرد، او پاسخ کوتاه “موافق نیستیم” دریافت کرد. ویراسینگه همچنین گفت:

“پذیرش 100٪ بیت کوین هرگز یک واقعیت سریلانکا نخواهد بود.”

در عوض، Weerasinghe معتقد بود که سریلانکا داشتن ارز فیات خاص خود برای استقلال سیاست پولی حیاتی است و شامل و توزیع مؤثر پرداخت‌های رفاهی الکترونیکی را تضمین می‌کند.

Weerasinghe در پایان گفت: “ما نمی خواهیم با ترویج بیت کوین بحران را بدتر کنیم.”

مرتبط با: استرالیا طبقه بندی برای دارایی های کریپتو معرفی می کند

MicroStrategy، یک شرکت تجزیه و تحلیل نرم افزاری که توسط مایکل سایلر تأسیس شده است، برنامه های خود را برای ادامه ارائه خدمات تجارت بیت کوین علیرغم زیان 1.3 میلیارد دلاری در سال 2022 به اشتراک گذاشته است.

اندرو کانگ، مدیر ارشد مالی MicroStrategy، طی تماسی با درآمد در 2 فوریه گفت:

ما ممکن است معاملات اضافی را در نظر بگیریم که می تواند از نوسانات قیمت بیت کوین یا سایر تغییرات بازار که با استراتژی بلندمدت بیت کوین ما سازگار است، استفاده کند.

طبق گفته کانگ، MicroStrategy تا 31 دسامبر 2022 دارای 132500 بیت کوین (به ارزش 1.84 میلیارد دلار) بود. از این تعداد، 14890 بیت کوین مستقیماً متعلق به کسب و کار و مابقی متعلق به شرکت تابعه آن MacroStrategy بود.


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید