گزارش شده است که Spotify هزاران آهنگ ساخته شده توسط هوش مصنوعی را حذف کرده است


پلتفرم استریم موسیقی ده ها هزار آهنگ تولید شده توسط هوش مصنوعی را از پلتفرم ایجاد شده در پلتفرم موسیقی AI Boomy حذف کرده است.

نبرد بین صنعت موسیقی و هوش مصنوعی (AI) همچنان ادامه دارد و گزارش‌ها ادعا می‌کنند که Spotify در حال حذف موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی است.

گزارش فایننشال تایمز فاش کرد که پلتفرم استریم موسیقی 7 درصد از آهنگ‌های ایجاد شده توسط استارت‌آپ موسیقی هوش مصنوعی Boomy را حذف کرد که برابر با «ده‌ها هزار» آهنگ است.

همچنین گفته می شود که Spotify با توجه به این وضعیت کنترل خود را بر این پلتفرم افزایش می دهد.

این امر پس از آن صورت می گیرد که Spotify و سایر سرویس های استریم شروع به دریافت شکایت از کلاهبرداری و درهم ریختگی در این پلت فرم کردند. به گفته منابع FT، غول صنعت موسیقی Universal Music Group به ارائه دهندگان خدمات استریم در مورد “فعالیت مشکوک استریم” در آهنگ های Boomy هشدار داده است.

در نهایت، آهنگ های Boomy به دلیل مشکوک بودن “جریان مصنوعی” ربات هایی که به عنوان شنونده ظاهر می شدند حذف شدند. Spotify نظر داد:

“استریم مصنوعی یک مشکل طولانی مدت در صنعت است که Spotify در حال تلاش برای رفع آن در سراسر سرویس ما است.”

نمایندگان بومی گفتند که این پلتفرم “قاطعانه” در برابر هر نوع دستکاری یا جریان مصنوعی است.

مرتبط با: استودیوهای هالیوود ممنوعیت هوش مصنوعی در اتاق نویسندگان را رد می کنند

لوسیان گرینج، مدیر عامل UGM، به سرمایه گذاران اظهار نظر کرد:

“توسعه انفجاری اخیر در هوش مصنوعی مولد، اگر کنترل نشود، هم جریان محتوای ناخواسته را در سراسر پلتفرم ها افزایش می دهد و هم مشکلات حقوقی را با قانون حق چاپ فعلی ایجاد می کند.”

ماه گذشته، UMG ایمیلی را برای سرویس‌های استریم، از جمله Spotify ارسال کرد تا دسترسی سرویس‌های هوش مصنوعی به فهرست موسیقی خود را برای اهداف آموزشی مسدود کند. UMG همچنین درخواست های “چپ و راست” برای حذف آهنگ های تولید شده توسط هوش مصنوعی از پلتفرم ها ارسال می کند.

در حالی که غول های صنعت موسیقی برای کنترل هوش مصنوعی مبارزه می کنند، هنرمندان دیگری مانند گریمز از این فناوری حمایت می کنند. این نوازنده به سازندگان اجازه داد تا از صدای او استفاده کنند و به یک “خوکچه هندی” برای ساخت موسیقی هوش مصنوعی تبدیل شوند، مشروط بر اینکه مجموعه کوچکی از قوانین رعایت شود و حق امتیاز به اشتراک گذاشته شود.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و افراد را با کریپتو تشویق کنیم؟


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید