ETF بیت کوین نقطه ای اکنون 303000 واحد بیت کوین را در خود جای داده است: داده


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در یک شاخص قانع‌کننده از علاقه سرمایه‌گذاران و تقاضای بازار، صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) که اخیراً راه‌اندازی شده‌اند، کمتر از هشت هفته پس از شروع به کار، مجموعاً بیش از 303000 بیت کوین در دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) جمع‌آوری کرده‌اند. مطابق داده های فعلی از تحلیلگر ارشد K33 Research Vetle Lunde است.

عملکرد بیت کوین ETF را شناسایی کنید

داده‌ها نشان می‌دهند که تا پایان در 26 فوریه، 9 ETF اصلی که در 11 ژانویه معرفی شدند، اکنون دارای 303002 بیت کوین خیره‌کننده، معادل تقریباً 17 میلیارد دلار هستند.

با این حال، این شامل دارایی های صندوق GBTC تبدیل شده Grayscale نمی شود که از زمان راه اندازی ETF شاهد کاهش دارایی ها بوده است.

9 ETF عبارتند از: BlackRock (IBIT)، Fidelity (FBTC)، Bitwise (BITB)، Ark Invest 21Shares (ARKB)، Invesco (BTCO)، VanEck (HODL)، Valkyrie (BRRR)، فرانکلین تمپلتون (EZBC) و WisdomTree. (BTCW).

رشد نزدیک به خط مستقیم نه تنها شاهد یک دوره کوتاه انتقال جانبی بود اما در چند روز اول معاملات هیچ کاهشی نداشت.

اهمیت این موضوع این است که این ETF ها اکنون تقریباً 1.5 درصد از کل عرضه بیت کوین 21 میلیون بیت کوین را کنترل می کنند. این از دارایی های سازمان های پیشرو در فضای بیت کوین مانند MicroStrategy و Tether پیشی می گیرد. در یک تجربه بی سابقه، ورودی خیره کننده 631 میلیون دلاری از سرمایه گذاران بیت کوین در یک روز مشاهده شد.

در بین 9 ETF، IBIT بلک راک با بیش از 128000 بیت کوین در AUM پیشتاز است. FBTC Fidelity که بیش از 94000 بیت کوین دارد، از نزدیک دنبال می شود.

عملکرد قوی این ETF های بیت کوین نقطه ای ایالات متحده در جریان خالص ورودی قابل توجهی به مبلغ بیش از 6 میلیارد دلار منعکس می شود. دوشنبه شاهد افزایش قابل توجهی در جریان خالص ورودی بودیم. FBTC فیدلیتی با افزایش 243.3 میلیون دلاری پیشتاز بود و پس از آن ARKB سهام Ark Invest 21 با 130.6 میلیون دلار قرار گرفت.

دارایی های Grayscale در حال سقوط است

در مقابل، صندوق GBTC تبدیل شده Grayscale با کاهش بیش از 28 درصدی از 11 ژانویه در دارایی ها مواجه شده است. این کاهش باعث کاهش آن از تقریباً 620,000 BTC به 440,000 BTC از زمان عرضه در ژانویه شده است.

در حال حاضر، محصول GBTC Grayscale که کارمزدهای بالاتری دارد، کمترین خروجی خود را از زمان آغاز به کار تجربه کرده است و تنها 22.4 میلیون دلار از صندوق خارج شده است. این مقدار تقریباً نیمی از جریان خروجی تجربه شده در روز معاملاتی قبلی است و تنها بخش کوچکی از کل خروجی 7.5 میلیارد دلاری مشاهده شده تاکنون است.
نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید