تحلیلگران می گویند که «باند راه روشن» برای همه تأییدیه های ETF بیت کوین در ژانویه باز می شود


تحلیلگران می گویند تاخیر SEC در دو ETF بیت کوین می تواند به این معنی باشد که برای تأیید همه برنامه های معلق به یکباره صف می کشد.

به گفته تحلیلگران ETF، پس از تصمیم پیشرفته برای به تاخیر انداختن عرضه توسط فرانکلین تمپلتون و ETF هاشدکس، صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (BTC) در ایالات متحده اکنون یک «باند روشن» برای تأییدیه های همزمان بالقوه دارند.

X در 28 نوامبر (توئیتر) برای پست کردنجیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، گفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم خود را در مورد درخواست ها به 34 روز قبل از مهلت تصمیم گیری 1 ژانویه 2024 موکول کرده است.

SEC از Templeton و Hashdex خواست تا در مورد فرم های مورد نیاز برای فهرست بندی و شروع معاملات ETF ها اظهار نظر کنند. دوره نظر و ردیه 35 روز طول خواهد کشید.

سیفارت و همکارش اریک بالچوناس شانس 90 درصدی را برای تایید فوری ETF بیت کوین تا 10 ژانویه سال آینده تعیین کرده بودند، و تاخیرهای دوگانه “به من تایید می کند که این احتمالاً حرکتی برای ردیف کردن هر متقاضی برای تایید احتمالی تا ژانویه است.” سیفارت گفت: «مهلت 10، 2024 است.

بالچوناس این را تصدیق کرد و به X اطلاع داد که SEC “احتمالاً آنها را از سر راه خارج می کند، مسیر را پاک می کند.”

اما جو کارلاسار، وکیل دادگستری تجاری، فکر می‌کند که تأخیرها احتمال تأیید را در مارس 2024 افزایش می‌دهد، زیرا دوره اظهارنظر برای پیشنهاد ETF فرانکلین تا 3 ژانویه 2024 تمدید شد و SEC معمولاً حداکثر سه هفته طول می‌کشد تا نظرات را بررسی کند.

او افزود: “اما ژانویه هنوز هم ممکن است مورد علاقه باشد.”

مرتبط با: معاملات آتی بهترین بازی رمزنگاری در شهر حتی پس از ETF بیت کوین خواهد بود

فرانکلین فرم به روز شده S-1 (سندی که توسط آن اوراق بهادار در SEC ثبت می شود) را برای ETF خود در 28 نوامبر ارائه کرد، پس از اینکه سیفارت خاطرنشان کرد که تنها پیشنهاد دهنده ای است که هنوز دفترچه به روز رسانی را ثبت نکرده است.

در واکنش به این درخواست، بالچوناس گفت که او موافق راه اندازی همه ETF ها به طور همزمان است، اما “کمی غیرمنصفانه به نظر می رسد” که فرانکلین اجازه دارد ETF خود را در همان روز ارائه دهندگان دیگر راه اندازی کند، علی رغم ارسال ماه های فرم. بعد.

در حال حاضر 12 ETF بیت کوین قبل از SEC وجود دارد، از جمله پیشنهادات Grayscale و BlackRock. اکثر آنها تاریخ تصمیم گیری نهایی را در ماه مارس خواهند داشت، به جز پیشنهاد ARK Invest که SEC باید تا 10 ژانویه 2024 آن را تأیید یا رد کند.

مجله: فراتر از رمزنگاری – شواهد دانش صفر پتانسیل را از رای گیری تا تامین مالی را نشان می دهد
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید