بانک مرکزی اسپانیا آزمایشی توکن مرتبط با یورو را به عنوان بخشی از طرح سندباکس تایید کرد: گزارش

بانک مرکزی اسپانیا آزمایشی توکن مرتبط با یورو را به عنوان بخشی از طرح سندباکس تایید کرد: گزارش


برای استفاده از توکن ها، کاربران باید هویت خود را از طریق تلفن و شناسایی تصویری تأیید کنند و یورو واقعی را در کیف پول خود بارگذاری کنند.

سندباکس مالی بانک اسپانیا یا Banco de España، طبق گزارش‌ها، پروژه‌ای توسط شرکت فین‌تک Monei را تأیید کرده است که یک توکن مرتبط با یورو را آزمایش می‌کند.

بر اساس گزارش 18 ژانویه توسط پایگاه خبری Cinco Días مستقر در اسپانیا، بانک اسپانیا به Monei چراغ سبز نشان داده است تا توکن EURM را به عنوان بخشی از مرحله آزمایش، که انتظار می‌رود 6 تا 12 ماه طول بکشد، صادر کند. هدف از سندباکس ایجاد یک محیط آزمایش کنترل شده برای پروژه های نوآوری مالی در اسپانیا تحت نظارت مقامات بانک مرکزی بود.

طبق گزارشات، به عنوان بخشی از مرحله آزمایش EURM، ساکنان اسپانیایی واجد شرایط با شماره تلفن می‌توانند معادل 10 یورو را با استفاده از دارایی دیجیتال ارسال کنند. بر اساس گزارش ها، توکن های دیجیتال با نسبت 1:1 با یورو فیزیکی که در Banco Bilbao Vizcaya Argentaria و Caixabank نگهداری می شود، پشتیبانی خواهند شد.

Álex Saiz Verdaguer، مدیرعامل و بنیانگذار Monei گفت: “آینده پرداخت ها دیجیتال است. این فرصتی است که به بقیه اروپا و جهان نشان دهیم که در خط مقدم هستیم.”

بانک اسپانیا در دسامبر 2022 اعلام کرد که در حال راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی “خصوصی” خود یا برنامه CBDC است. Verdaguer گفت که Monei این پروژه را از طریق اسپانیا آزمایش کرده است، اگرچه CBDC صادر شده توسط بانک مرکزی اروپا یا ECB نیست. بانک مرکزی می تواند زمینه ساز چنین نشانه ای باشد:

“[The Bank of Spain] او ممکن است با بانک مرکزی اروپا بنشیند و بگوید: “ما محصول را داریم، از آنجا تنظیم می شود، بازرسی می شود و شکل می گیرد.”

مربوط: پروژه استیبل کوین Cosmos EUR پس از 2 سال به پایان می رسد

ECB در ژوئیه 2021 اعلام کرد که در حال راه اندازی یک مرحله تحقیقاتی دو ساله برای یورو دیجیتال است که در آن زمان عرضه احتمالی آن در سال 2026 پیشنهاد شده بود. از آن زمان بانک مرکزی بیانیه ها و اسناد کاری را با تمرکز بر طراحی و ویژگی های CBDC منتشر کرده است. انتظار می رود شورای حاکم ECB نتایج مرحله تحقیقات را در سه ماهه سوم سال 2023 بررسی کند.

Cointelegraph با Monei تماس گرفت، اما در زمان انتشار هیچ پاسخی دریافت نکرد.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉