صرافی کریپتوکارنسی کره جنوبی GDAC حدود 14 میلیون دلار هک کرد


صرافی اعلام کرد که به طور موقت تمام سپرده ها و برداشت ها را در حین انجام تعمیر و نگهداری سرور اضطراری به حالت تعلیق درآورده است.

صرافی کریپتو GDAC کره جنوبی به ارزش تقریبی 13.9 میلیون دلار ارز دیجیتال هک شده است. بر اساس بیانیه 10 آوریل مدیر عامل GDAC هان سئونگوان، صرافی تمام سپرده ها و برداشت ها را متوقف کرده است و در پاسخ به حمله، تعمیر و نگهداری سرور اضطراری را انجام می دهد.

بر اساس این اعلامیه، مهاجم کنترل برخی از کیف پول های داغ صرافی را در صبح روز 9 آوریل در دست گرفت و در ساعت 7 صبح به وقت استاندارد کره شروع به انتقال ارزهای دیجیتال به کیف پول های تحت کنترل مهاجم کرد. در این حمله تقریباً 61 بیت کوین (BTC)، 350.5 اتر (ETH)، 10 میلیون ارز بازی WEMIX و 220000 دلار تتر (USDT) به سرقت رفت. این مقدار تقریباً 13.9 میلیون دلار ارز دیجیتال با قیمت 10 آوریل است.

در این اطلاعیه آمده است که مقدار دزدیده شده «تقریباً 23 درصد از کل دارایی های موجود Gdac» است. این صرافی به پلیس هشدار داد، حمله را به آژانس امنیت و اینترنت کره (KISA) گزارش کرد و واحد اطلاعات مالی (FIU) را در مورد خسارت ناشی از این حمله مطلع کرد.

مرتبط با: در اینجا مقدار از دست رفته به دلیل حملات و سوء استفاده های کریپتو در سه ماهه اول 2023 آمده است

GDAC همچنین از صرافی‌های رمزنگاری می‌خواهد که سپرده‌های وارد شده از آدرس مهاجم را نپذیرند.

سئونگوان گفت که صرافی نمی داند چه زمانی برداشت ها را از سر می گیرد. بر اساس گزارش گوگل ترنسلیت، او گفت: «از شما می‌خواهیم درک کنید که تأیید نقطه شروع مجدد سپرده‌ها و برداشت‌ها دشوار است، زیرا تحقیقات در حال حاضر ادامه دارد.

هک صرافی متمرکز همچنان یک مشکل در صنعت کریپتو است. نمونه موردی: Crypto.com در ژانویه 2022 بیش از 15 میلیون دلار هک شد. در بحبوحه بحران نقدینگی در FTX، یک مهاجم 663 میلیون دلار از یک صرافی کریپتو شکست خورده دزدید. حمله GDAC می‌تواند اولین حمله متمرکز صرافی ارز دیجیتال در سال 2023 باشد.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید