مقامات کره جنوبی پس از رسوایی سیاسی به مبادلات رمزنگاری Upbit و Bithumb حمله کردند


این حملات زمانی انجام شد که یک قانونگذار محلی پس از اینکه گفته می شد قبل از اجرای قوانین جدید میلیون ها ارز دیجیتال را فروخته بود، از سیاست خارج شد.

دادستان‌های کره جنوبی به دفاتر دو صرافی محلی ارزهای دیجیتال در بحبوحه تحقیقات پیرامون دارایی‌های دیجیتالی کیم نام کوک، نماینده پارلمان یورش بردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری کره جنوبی یونهاپ، تیمی از دادستانی از دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول به صرافی‌های ارزهای دیجیتال Upbit و Bithumb برای سوابق تراکنش‌ها و سایر مطالب حمله کردند.

گفته می شود کیم از کیف پول دارایی های دیجیتال در Upbit و Bithumb استفاده کرده است.

یورش مقامات درست پس از استعفای کیم از حزب سیاسی خود در 14 می انجام شد. خروج او به اتهامات متعددی نسبت داده شد که به اتهام مشارکت در معاملات رمزنگاری مشکوک در حین کار بر روی قانون دارایی های دیجیتال در ماه مه و نوامبر 2022 علیه او مطرح شد.

بر اساس یک پست فیس بوک توسط این قانونگذار سابق، او نمی خواست هم حزبی های خود را با جنجال های پیرامون معاملات ارزهای دیجیتال “بار” کند. وی همچنین در همین پست گفت که پوشش رسانه‌ای متهم حاوی «حقایق نادرست» است و «حقیقت را فاش خواهد کرد».

فعالیت مشکوک

گزارش 8 مه کره تایمز گزارش داد که کیم بیش از 4 میلیون دلار ارزهای دیجیتال را قبل از اجرای «قانون سفر» توسط گروه ویژه اقدام مالی نقد کرده است. گفته می شود کیم از لایحه ای حمایت می کند که مالیات بر عایدی سرمایه 20 درصدی را از سال 2023 تا 2025 به تعویق می اندازد.

کیم گفته است که دارایی های دیجیتال خود را نقد نکرده است، بلکه آنها را به صرافی دیگری منتقل کرده است. این نماینده مجلس گفت که موظف به گزارش چنین فعالیت هایی نیست.

بر اساس گزارش‌های یونهاپ، گفته می‌شود که این سیاستمدار کره جنوبی در سال ۲۰۲۱ حدود ۸۰۰ هزار سکه Wemix (۴.۵ میلیون دلار) دارد.

جنجال تبادل کریپتو

Bithumb، یکی از صرافی‌هایی که گفته می‌شود دارایی‌های کیم را در اختیار دارد، در ماه‌های اخیر از نزدیک توسط تنظیم‌کننده‌های محلی تحت نظارت بوده است.

در دسامبر 2022، بزرگترین مدیر سهامدار بازار سهام بلافاصله پس از دریافت اتهامات مربوط به اختلاس و دستکاری قیمت سهام، جسد پیدا شد. کمتر از یک ماه بعد، Bithumb توسط رگولاتورها مورد بررسی قرار گرفت و دفاتر آنها در 10 ژانویه مورد حمله قرار گرفت.

مرتبط با: مدیر عامل جی پی مورگان در مورد نظارت بیش از حد، برای بانک ها بدتر خواهد شد

صاحب این صرافی در 2 فوریه توسط مقامات کره جنوبی به اتهام اختلاس و با حکم بازداشت اضافی به اتهام سهل انگاری، دستکاری بازار و معاملات متقلبانه دستگیر شد.

نسخه کره جنوبی

همه این تحولات در کره جنوبی زمانی رخ داد که مقامات این کشور بر فعالیت‌های رمزنگاری محلی فشار وارد کردند.

در 24 آوریل، بانک کره، بانک مرکزی کره جنوبی، مجاز شد تحقیقاتی را در مورد اپراتورهای کسب و کارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال آغاز کند. به عنوان بخشی از این قدرت جدید، بانک ها می توانند از صرافی های فعال در کشور درخواست دسترسی به داده های تراکنش های رمزنگاری کنند.

دو روز بعد، قانونگذاران بررسی اولیه پیشنهادات نظارتی ارزهای دیجیتال را تصویب کردند. این مقررات جدید شامل توصیه‌های جریمه نسبتاً سختی است و به کمیسیون خدمات مالی این اختیار را می‌دهد که هر فعالیت مرتبط با «دارایی‌های دیجیتال» را هم بررسی و هم حسابرسی کند.

مجله: اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال: مراقب چه چیزی باشیم و چگونه درمان کنیم؟


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *