بانک Shinhan کره جنوبی آزمایشی حواله استیبل کوین را با شرکای آسیایی تکمیل می کند


در دومین پروژه آزمایشی استیبل کوین، این بانک از شبکه هدرا برای انجام پرداخت‌های بلادرنگ به ارزهای کره جنوبی، تایلند و تایوان استفاده کرد.

بانک Shinhan کره جنوبی دومین اثبات مفهومی خود را با استفاده از استیبل کوین برای حواله های بین المللی تکمیل کرده است. واحد SCB TechX بانک تجاری سیام و یک موسسه مالی تایوانی ناشناس نیز در این پروژه شرکت کردند.

با این پروژه، تسویه بیدرنگ و یکپارچه سازی ارز با ارزهای ملی بانک های شبکه هدرا محقق شد. این پروژه با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار بود و آن را در اختیار تعدادی از استیبل کوین های دیگر قرار داد.

بانک شینهان اولین پروژه اثبات مفهوم خود را با استاندارد بانک در آفریقای جنوبی در نوامبر 2021 انجام داد، اگرچه هویت این بانک بلافاصله فاش نشد.

بانک شینهان فاش کرد که در آن زمان مجموعه‌ای از استیبل کوین‌های با پشتوانه وون کره جنوبی را منتشر می‌کرد و بانک شریک یک استیبل کوین را به ارز محلی ضرب کرد. یک کاربر توانست استیبل کوین های ضرب شده توسط Shinhan را خریداری کند و آنها را به حسابی در بانک شریک ارسال کند. این بانک وجوه را در استیبل کوین تعیین‌شده محلی ارائه می‌کند که کاربر می‌تواند آن را مبادله کند.

مطالب مرتبط: کریپتو می تواند 97 درصد از هزینه های حواله سنتی را حذف کند: Coinbase

Byunghee Kim، رئیس بخش بلاک چین در Shinhan Bank، گفت: “ما خوشحالیم که نشان می دهیم چگونه استفاده از فناوری سازگار با EVM Hedera به حذف واسطه ها، کاهش هزینه ها و سرعت بخشیدن به روند حواله کمک می کند.”

حواله ها پرداخت های غیرتجاری برون مرزی هستند. آنها اغلب کند، پرهزینه و سخت هستند. یکی از مقامات صندوق بین المللی پول در اوایل سال جاری اعلام کرد که ارائه دهندگان حواله 45 میلیارد دلار در سال کارمزد دریافت می کنند.

استفاده از استیبل کوین ها جایگزینی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در راه حل های حواله Web3 ارائه می دهد. پروژه های پرداخت برون مرزی CBDC زیادی وجود دارد، از جمله برخی که به طور خاص برای حواله ها طراحی شده اند، اما تعداد کمی از CBDC ها راه اندازی شده اند، بنابراین این فناوری هنوز در مرحله آزمایشی است. در همین حال، راه حل های حواله مبتنی بر استیبل کوین به ویژه در آمریکای لاتین رایج تر می شود.

مجله: درون نقشه وحشیانه کره جنوبی برای تسلط بر فراجهان
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *