لایحه جامع کریپتو کره جنوبی اولین موانع نظارتی را می شکند


قانونگذاران در کره جنوبی بررسی مرحله اول مقررات پیشنهادی ارزهای دیجیتال را به تصویب رسانده اند که شامل توصیه هایی برای مجازات های نسبتاً سخت است.

قانونگذاران کره جنوبی اولین مرحله بررسی مقررات پیشنهادی را تصویب کردند که به کمیسیون خدمات مالی این کشور اجازه می دهد تا فعالیت های مالی مربوط به “دارایی های دیجیتال” از جمله ارزهای دیجیتال را بررسی و نظارت کند.

لایحه پیشنهادی دارای الزامات متعددی است که بر فروش، ذخیره سازی و تجارت ارزهای رمزنگاری شده، با تاکید ویژه بر حفاظت از مصرف کننده و گزارش مطابقت، حاکم است.

هوانگ سوک جین، یکی از اعضای کمیته ویژه دارایی های دیجیتال حزب حاکم قدرت خلق، به رسانه فورکست گفت که “هر دو حزب حاکم و اپوزیسیون در این مورد توافق کرده اند” قبل از اینکه پیشنهاد کنند این قانون تا پایان سال جاری به قانون تبدیل شود. سال

مرتبط با: بانک کره حق تحقیق در مورد شرکت های رمزنگاری محلی را اعطا کرد

در صورت تصویب، این لایحه به یکی از جامع ترین قوانین موجود در مورد ارزهای دیجیتال ملی تبدیل خواهد شد. این صرافی ها و ارائه دهندگان خدمات مشابه را ملزم می کند که دارایی های داخلی خود را از دارایی های کاربر جدا کنند، بیمه نامه داشته باشند و در صورت زیان های غیر مرتبط با بازار ذخایر نگهداری کنند.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و دارایی هایی که مستقیماً با بانک کره مرتبط هستند، تنها استثناهای گزارش شده هستند.

کسب‌وکارها و افراد شرکت‌کننده در اقتصاد ارزهای دیجیتال در کره جنوبی نیز باید بی‌نظمی‌ها را خود گزارش دهند تا مطابقت خود را حفظ کنند.

اگر یک کسب و کار یا فردی با قانون پیشنهادی مخالفت کند، کمیسیون توصیه هایی را برای مجازات هایی اضافه می کند که مجازات های نسبتاً سنگینی را اعمال می کند.

به گفته فورکست، این لایحه شامل زبانی است که بیان می‌کند کسانی که به دلیل تخلفاتی که منجر به زیان کمتر از 3.75 میلیون دلار شده است، مانند «عدم گنجاندن اطلاعات لازم در افشای سرمایه‌گذاران، دستکاری قیمت و ارائه نادرست دارایی‌های رمزنگاری»، محکوم می‌شوند، ممکن است جریمه شوند. حبس از سه تا پنج برابر کل ضرر و تا یک سال.

جرایمی که موجب خسارت بیش از 3.75 میلیون دلار شود، طبق قوانین مشخص شده، مجازات هایی از پنج سال تا حبس ابد را در پی خواهد داشت.

برای مقایسه، مدیر عامل بلاک چین تیتانیوم، که اخیراً به دلیل کلاهبرداری از مصرف کنندگان در ایالات متحده به مبلغ 21 میلیون دلار مجرم شناخته شد، به چهار سال و سه ماه زندان محکوم شد.

این قانون در ژوئن 2022، تنها یک ماه پس از فروپاشی اکوسیستم Terra که باعث افت شدید صنعت ارزهای دیجیتال شد، اعلام شد. شین هیون سونگ، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform و نه نفر دیگر بعداً توسط دولت کره جنوبی متهم شدند.


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید