کره جنوبی حکم بازداشت همکاران سابق دو کوون را صادر کرد


برای دانیل شین، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform، سه سرمایه گذار و چهار مهندس مسئول سرمایه گذاری های TerraUSD (UST) و LUNA، حکم بازداشت صادر شد.

در میان تعقیب و گریز مداوم دو کوون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Terraform Labs، مقامات کره جنوبی تحقیقات خود را برای هدف قرار دادن سایر مدیران Terra گسترش داده اند. دادستان ها حکم بازداشت دانیل شین، بنیانگذار شرکت و هفت مهندس و سرمایه گذار دیگر را به ظن کسب سودهای غیرقانونی قبل از فروپاشی گسترده اکوسیستم ترا صادر کرده اند.

دادستانی ناحیه جنوبی سئول در کره جنوبی مشکوک بود که شین قبلاً توکن های Terra (LUNA) را بدون اطلاع عمومی سرمایه گذاران ضرب کرده است. با انجام این کار، ظاهراً شین با فروش توکن های از پیش چاپ شده در بازار صعودی، 140 میلیارد وون (تقریباً 105 میلیون دلار) سود به دست آورد.

خبرگزاری یونهاپ رسانه محلی تایید کرد که برای سه سرمایه‌گذار آزمایشگاه Terraform و چهار مهندس مسئول سرمایه‌گذاری‌های TerraUSD (UST) و LUNA نیز حکم بازداشت صادر شده است. در 19 نوامبر، مقامات کره جنوبی بیش از 104 میلیون دلار دارایی از شین را به همان ظن کسب سودهای ناعادلانه مصادره کردند.

در آن زمان، وکیل شین در ادامه روایت متقابل گفت: «گزارش‌ها مبنی بر اینکه شین هیون سونگ، مدیرعامل شین هیون سونگ، لونا را در نقطه‌ی بالایی فروخت و سودی به دست آورد یا از راه‌های غیرقانونی دیگر به سود رسید، صحت ندارد.»

شین در مخالفت با حکم بازداشت، خاطرنشان کرد:

من دو سال قبل از سقوط Terra و Luna (آزمایشگاه‌های Terraform) را ترک کردم و کاری با فروپاشی نداشتم.

توقیف وجوه برای به حداقل رساندن آسیب بیشتر به سرمایه گذاران در صورتی که شین تصمیم به دفع وجوه دزدیده شده بگیرد، صورت گرفت. در حالی که کوون ادعا می کند که از مقامات کره جنوبی فرار نکرده است، 4000 نفر از اعضای یک گروه سرمایه گذار خرد در تلاش هستند تا نشت را پیدا کنند.

در 6 اکتبر، وزارت امور خارجه کره جنوبی به کوون دستور داد تا پاسپورت خود را تحویل دهد در غیر این صورت گذرنامه او برای همیشه باطل می شود. مهلت از آن زمان گذشته است.

مربوط: لابراتوار ترا، کمیسیون گارد لونا برای دفاع در برابر اتهامات سوء استفاده از بودجه، ممیزی می کند

یک گزارش محلی از کره جنوبی ادعا کرد که دادستان ها شواهدی در مورد دستور Kwon برای دستکاری قیمت Luna Classic (LUNC) به دست آورده اند. با این حال، سخنگوی Terraform Labs در صحبت با Cointelegraph این اتهامات را رد کرد و بر ناامیدی خود از “دادستان های کره ای همچنان قانون بورس و اوراق بهادار را در دستور کار خود نگه می دارند و ادعاهای نادرست می کنند” تاکید کرد.

گزارش های تایید نشده حاکی از آن است که کوون در نهایت از کره جنوبی به سنگاپور نقل مکان کرد و سپس به دبی، امارات متحده عربی رفت.


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید