دادستان های ایالات متحده می گویند که برخی از اتهامات SBF در صورت استیناف باهاما لغو خواهد شد


اتهامات سام بنکمن-فرید برای کلاهبرداری بانکی ادعایی، اجرای یک سرویس انتقال پول بدون مجوز و رشوه دادن به مقامات چینی ممکن است لغو شود.

بر اساس سندی که در 29 ماه مه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک ثبت شد، دادستان های ایالات متحده برخی از اتهامات علیه سام-بانکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX را در صورت استیناف دولت باهاما لغو خواهند کرد.

این سند در پاسخ به درخواست دفاعیه 8 می ارائه شد که به دنبال رد برخی از اتهامات بانکمن-فرید بود. در 8 مه، دفاعیه استدلال کرد که چهار اتهام، از جمله اتهامات مربوط به رشوه دادن به مقامات چینی و نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی، در کیفرخواست اصلی که مبنای استرداد بنکمن-فرید بود گنجانده نشده است. بنابراین، آنها به این نتیجه رسیدند که این اتهامات اضافی نقض معاهده استرداد بین ایالات متحده و باهاما است و باید رد شود.

در پاسخ جدید، دادستان ها استدلال کردند که این توافق مانع از آن نمی شود که ایالات متحده پس از استرداد متهم را به جرایم اضافی متهم کند، مگر اینکه بدون رضایت کشور استرداد کننده، برای این جرایم اضافی «دستگیر، محاکمه یا مجازات شوند». . دادستان ها گفتند که در حال حاضر به دنبال یک معافیت تخصصی از باهاما هستند که به آنها اجازه می دهد تا بانکمن-فرید را به سه مورد از چهار اتهامی که دفاع مورد اعتراض قرار می دهد تحت پیگرد قانونی قرار دهند. با این حال، اگر باهاما معافیت را نپذیرد، این اتهامات علیه آن مطرح نخواهد شد:

“اگر باهاما موافقت کند که در مورد این اتهامات محاکمه شود، دولت به اتهامات جدید در کیفرخواست S5 ادامه خواهد داد و در صورتی که باهاما درخواست دولت را رد کند، به این اتهامات ادامه نخواهد داد.”

سه اتهامی که حکم معافیت از باهاما را می دهد شامل توطئه برای ارتکاب به کلاهبرداری بانکی (مسئله 9)، توطئه برای اجرای انتقال پول بدون مجوز (مسئله 10) و توطئه برای نقض قانون اقدامات فساد خارجی (مسئله 13) است.

مرتبط با: مایکل لوئیس نویسنده Big Short تقریباً آماده انتشار کتابی در SBF است

در مورد اتهامات باقی مانده در زمینه مشارکت غیرقانونی در مبارزات انتخاباتی، دادستان ها گفتند که در کیفرخواست اصلی ذکر شده بود و یادداشت دیپلماتیک بانکمن-فرید با استرداد موافقت کرد و نیازی به چشم پوشی نداشت.

وکلای بانکمن-فرید، در دفاعیه خود در تاریخ 8 مه، استدلال کردند که هزینه مالی کمپین در دستور تسلیم “برنامه هزینه ها” که توسط متهم پذیرفته شده است، لحاظ نشده است. دادستان ها به این سند جدید پاسخ دادند و ادعا کردند که این اتهام در یادداشت دیپلماتیکی وجود دارد که در آن گفتند بانکمن-فرید با استرداد در دادگاه علنی موافقت کرده است. بنابراین به نظر آنها نباید اتهام را رد کرد.

دادستان ها همچنین استدلال کردند که بانکمن-فرید صلاحیت اعتراض به هیچ یک از این اتهامات را به عنوان نقض معاهده ندارد، زیرا آنها ادعا می کردند که فقط دولت باهامیا صلاحیت اعتراض آنها را دارد.

جلسه رسیدگی به درخواست لغو در 15 ژوئن برگزار می شود.

سام بنکمن-فرید بنیانگذار و مدیر عامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال FTX است. بازار سهام در ماه نوامبر دچار بحران نقدینگی شد و خیلی زود به ورشکستگی آن انجامید. تخمین زده می شود که او بیش از 3 میلیارد دلار به طلبکاران بدهکار است.

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق شرکت خواهر آلامدا ریسرچ، و گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، به اتهامات کلاهبرداری در ارتباط با سقوط بازار سهام اعتراف کردند. با این حال، Bankman-Fried ادعا کرد که سقوط ناشی از اشتباهات مدیریتی است، نه تقلب.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید