سولانا (SOL) از مهم ترین ارتقا در سال های اخیر استقبال می کند


فهرست

  • Solana (SOL) مکانیزم فشرده سازی ZK را پیاده سازی می کند
  • Pantera Capital سولانا (SOL) را “سیستم عامل مک بلاک چین” می نامد.

بلاک چین L1 Solana (SOL) با کارایی بالا، فناوری فشرده سازی ZK را در شبکه اصلی فعال می کند. یک توسعه دهنده باتجربه می گوید انتظار می رود این توسعه مقیاس dApps Solana (SOL) را تغییر دهد و قیمت های محاسباتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

Solana (SOL) مکانیزم فشرده سازی ZK را پیاده سازی می کند

بلاک چین Solana (SOL) در حال استفاده از ZK Compression است که یک ارتقای حیاتی برای مقیاس‌بندی و معیارهای عملکرد است. مرت ممتاز، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل هلیوس، یک برنامه زیرساختی سولانا، انتظار دارد که این پیشرفت “بهبود مقیاس 10000 برابری” را در طراحی L1 سولانا بیاورد.

بر اساس محاسبات ممتاز، ZK Compression از نظر کارایی هزینه، بیش از 5200 برابر ارزان‌تر پردازش می‌کند.

از نظر فنی، ارتقاء اندازه حالت بلاک چین سولانا را فشرده می کند. از آنجایی که ایالت گران‌ترین عنصر بلاک‌چین سولانا (SOL) است، فعال کردن مکانیسم فشرده‌سازی باعث کاهش شدید هزینه‌های سخت‌افزار و عملکرد کلی بلاک‌چین می‌شود.

پیش از این، آناتولی یاکوونکو، بنیانگذار سولانا (SOL) این ارتقا را به عنوان “برابرانه ترین چیزی که تا به حال دیده است” تبلیغ کرد. به گفته وی، انتظار می رود که ZK Compression “تغییر ساختار جامعه” را ایجاد کند.

نسخه‌های جدید همچنین شامل فهرست‌سازی حساب فشرده از طریق فوتون است، یک فهرست‌کننده منبع باز که می‌تواند به صورت بومی اجرا شود.

Pantera Capital سولانا (SOL) را “سیستم عامل مک بلاک چین” می نامد.

ممتاز به این نتیجه رسید که اگرچه این یک ارزیابی مجدد اساسی از طراحی Solana (SOL) است، APIهای فشرده سازی پس از ZK تقریباً مشابه APIهای موجود خواهند بود.

در اوایل این هفته، Pantera Capital، یک VC سنگین وزن در بخش بلاک چین، گزارشی بسیار صعودی در مورد Solana (SOL) منتشر کرد. تحلیلگران دستاوردهای سولانا (SOL) را با دستاوردهای اپل مقایسه کردند:

سولانا در سال گذشته سهم قابل توجهی را به دست آورد. این تغییر یادآور تسلط مایکروسافت بر بازار رایانه های رومیزی اولیه است تا زمانی که اپل با رویکرد یکپارچه عمودی خود زمینه جدیدی را ایجاد کرد. سولانا اکنون یک رقیب اصلی برای آینده توسعه بلاک چین است. معماری یکپارچه سولانا دارای نقشه راه محصولی است که بر بهینه سازی هر جزء از بلاک چین متمرکز شده است، مشابه رویکرد اپل با سخت افزار و نرم افزار یکپارچه در macOS.

Pantera Capital در آخرین گزارش خود می گوید Solana (SOL) به لطف ترکیبی از تجربه کاربری یکپارچه، نوآوری سریع و امنیت پیشرفته، به “سیستم عامل مک” دنیای Web3 تبدیل خواهد شد. اخبار فوری، رای دارندگان کریپتو حرف.
نویسنده: Vladislav Sopov

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید