سولانا (SOL) به عنوان سریعترین بلاک چین رتبه بندی شد: جزئیات


بر اساس گزارش اخیر CoinGecko، سولانا در حال حاضر سریع ترین بلاک چین در جهان است. این شبکه بیش از 95 میلیون تراکنش را در یک روز پردازش کرد.

گزارش CoinGecko نشان داد که سولانا بالاترین میانگین تراکنش روزانه در هر ثانیه (TPS) را در بین بلاک چین ها با 1053 TPS دارد. پس از آن Sui با 854 TPS، سپس BSC با 378 TPS، Polygon با 190 TPS، TON با 175 TPS، Tron با 159 TPS، Near با 117 TPS و Avalanche با 89 TPS قرار گرفتند.

منبع: CoinGecko

در مقایسه، اتریوم 22.8 TPS را مدیریت می کند در حالی که بیت کوین 10.7 TPS را مدیریت می کند. این نشان می دهد که بلاک چین های غیر EVM به طور متوسط ​​چهار برابر سریعتر از همتایان سازگار با EVM خود هستند.

اوج عملکرد سولانا به ویژه قابل توجه بود و در 6 آوریل 2023 به 1504 TPS رسید که دلیل آن افزایش تراکنش‌های میم کوین بود. این عملکرد 46 برابر بیشتر از TPS اتریوم و پنج برابر بیشتر از Polygon است که سریع‌ترین در میان راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری اتریوم است.

مرتبط با

اما با وجود این اعداد چشمگیر، بالاترین TPS سولانا تنها 1.6 درصد از حداکثر تئوری 65000 TPS است.

سولانا یک پلتفرم بلاک چین منبع باز است که به حداقل رساندن تأخیر و به حداکثر رساندن توان عملیاتی، حتی به قیمت برخی قابلیت تأیید، اولویت دارد. این امر از طریق مجموعه‌ای از ویژگی‌های منحصربه‌فرد، از جمله مکانیسم مهر زمانی جدید به نام اثبات تاریخ (PoH)، پروتکل انتشار بلوک توربین، و پردازش تراکنش موازی به دست می‌آید.

با توجه به این بنیانگذار سولانابه گفته آناتولی یاکوونکو، هدف اولیه طراحی سولانا دستیابی به حداکثر کارایی نبود. در عوض، سولانا قصد دارد شرایط را در سرتاسر جهان با همان سرعتی که قوانین فیزیکی اجازه می‌دهند هماهنگ کند.
نویسنده: Dan Burgin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید