کاهش 17 درصدی قیمت سولانا (SOL)، آیا حباب بالاخره ترکید؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ساختار بازار کنونی برای Solana (SOL) مناسب نیست، زیرا این ارز دیجیتال سریعتر از همتایان خود سقوط کرده است، و این به تقلید از نوسانات صعودی شدیدی است که به آن کمک کرد تا یک روند صعودی چشمگیر در پایان سال گذشته داشته باشد. طبق داده‌های CoinMarketCap، کاهش 24 ساعته قیمت سولانا 8.98 درصد بود و قیمت را به 80.51 دلار رساند.

نمودار قیمت SOL 1D. منبع: CoinMarketCap

با کاهش روزانه، زیان هفتگی به بیش از 17 درصد رسید. این گواه بر این است که فروش قیمت سولانا یک رویداد یکباره نیست، بلکه دائمی به نظر می رسد. سولانا یکی از جالب ترین روندهای رشد را از سال گذشته ثبت کرد و به بالاترین میزان سالانه 125.19 دلار رسید.

در سال 2023، سولانا تقریباً 700 درصد رشد سال به سال را ثبت کرد که با رشد مارپیچی رو به پایین، چشم انداز نگران کننده ای را برای پروتکل ایجاد کرد. با نگاهی به روندهای فعلی، به نظر می رسد که حباب سولانا ترکیده است، زیرا سرمایه گذاران قدیمی زمان کافی برای رساندن سود پس از افزایش لحظه ای به بالاترین سطح چند ساله داشتند.

حباب سولانا در حال ترکیدن نیز در ظاهر سکه های میم ساخته شده بر روی آن منعکس شده است. پس از یک سری افزایش‌های بزرگ، سکه‌های میم مانند BONK و Dogwifhat (WIF) اکنون با فشار شدید فروش روبرو هستند زیرا خریداران شمشیرهای خود را غلاف می‌کنند.

کاتالیزورهای بالقوه رشد سولانا را در نظر بگیرید

یکی از عوامل اطمینان بخش در مورد روند نزولی فعلی سولانا این است که این یک رویداد در سطح بازار است. ظهور ETF های بیت کوین نقطه ای منجر به روند صعودی مورد انتظار برای BTC نشد که در کل بازار منعکس شود.

با توجه به اینکه بیت کوین به طور خاص منجر به کاهش در بازار آلتکوین ها می شود، یکی از کاتالیزورهای کلیدی سولانا، مشاهده معکوس روند نزولی سکه اصلی خواهد بود. علاوه بر این، خوش‌بینی در مورد ارتقای سولانا موبایل که هنوز منتشر نشده است و اینکه چگونه می‌تواند به کاربران جدید انگیزه دهد نیز یک کاتالیزور مثبت است که می‌تواند مسیر SOL را در میان‌مدت تا بلندمدت تغییر دهد.


نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید