Solana (SOL) به نقطه عطف اصلی USDC نزدیک می شود: جزئیات


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

شبکه Solana با ادغام USD Coin (USDC)، یکی از استیبل کوین های پیشرو در جهان، در آستانه رسیدن به یک نقطه عطف بزرگ است.

این پیشرفت در حالی صورت می‌گیرد که راه‌اندازی پروتکل انتقال زنجیره‌ای متقابل (CCTP) به سرعت در حال نزدیک شدن است و نشان‌دهنده یک تغییر بالقوه بازی برای صنعت بلاک‌چین است.

انتظار می رود CCTP در 26 مارس در شبکه اصلی سولانا راه اندازی شود. این یک نقطه عطف بزرگ است که توسط بنیانگذار و مدیر عامل Circle تحسین شده است. جرمی آلراو در توییتی نوشت: «پرتاب بزرگ در راه است.

قبل از راه اندازی CCTP در شبکه اصلی Solana، Circle گفت که در حال به روز رسانی اطلاعات برای توسعه دهندگان برای ایجاد ادغام در شبکه Solana است.

پروتکل انتقال متقابل زنجیره ای (CCTP) یک ابزار بر روی زنجیره است که انتقال USDC را بین شبکه های بلاک چین از طریق رایت و برش محلی تسهیل می کند. Circle این برنامه زنجیره ای را برای افزایش کارایی سرمایه و کاهش نیازهای اعتماد هنگام انتقال USDC از طریق شبکه های بلاک چین طراحی کرد.

توسعه دهندگان می توانند از پروتکل انتقال زنجیره ای برای ایجاد برنامه های کاربردی زنجیره ای نوآورانه استفاده کنند که تجارت، وام، پرداخت، NFT، قمار و بسیاری از ویژگی های دیگر را ترکیب می کند.

Solana یک بلاک چین لایه 1 است که USDC به صورت بومی به عنوان توکن SPL صادر می شود. بنابراین، CCTP به عنوان دو برنامه اصلی برای سولانا مستقر خواهد شد. برنامه های Solana CCTP در Rust نوشته شده اند و از چارچوب Anchor استفاده می کنند.

شایان ذکر است، Solana دومین زنجیره غیر بازار خواهد بود که برای اولین بار ویژگی CCTP را معرفی می کند.

پروتکل انتقال زنجیره ای Circle (CCTP) در نوامبر 2023 در شبکه اصلی Noble فعال شد تا به کاربران امکان تبادل آسان را بدهد.

Noble یک بلاک چین مخصوص اپلیکیشن Cosmos است که امکان صدور دارایی های بومی را در اکوسیستم Cosmos فراهم می کند. USDC به صورت بومی در Noble منتشر می شود و می تواند با استفاده از پروتکل ارتباطات بین بلاک چین (IBC) به سایر زنجیره های برنامه Cosmos یا CCTP به هر دامنه پشتیبانی شده (اتریوم) منتقل شود.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید