سولانا (SOL) بایننس کوین (BNB) را برمیگرداند، آیا اتریوم بعدی است؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

سولانا (SOL) با پشت سر گذاشتن بایننس کوین (BNB) به عنوان چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، سرمایه‌گذاران را متعجب می‌کند که آیا اتریوم (ETH) می‌تواند بعدی باشد.

سولانا بایننس کوین را برگرداند

طبق آخرین داده‌های CoinMarketCap، ارزش بازار سولانا در حال حاضر 89.3 میلیارد دلار است که بالاتر از 85.6 میلیارد دلار BNB است. این پیشرفت در بحبوحه رشد گسترده‌تری در بازار کریپتو رخ می‌دهد، با معامله سولانا با قیمت 201 دلار، که نشان دهنده افزایش 35.14 درصدی در هفته گذشته است.

افزایش ارزش بازار سولانا نشان دهنده تسلط رو به رشد آن در فضای کریپتو و تکامل آن به عنوان یک رقیب سرسخت در برابر رقبای مطرحی مانند اتریوم است. یکی از عواملی که در رشد سولانا نقش دارد، انباشت اخیر ارز دیجیتال توسط سرمایه گذاران بزرگ به نام “نهنگ” است.

علاوه بر این، رشد سولانا با معیارهای قوی روی زنجیره پشتیبانی می‌شود که نشان‌دهنده افزایش استفاده و محیطی پر رونق است. قیمت اغلب پایین‌ترین سطح را پیدا کرده است، که یک شاخص صعودی در تحلیل تکنیکال است.

علاوه بر این، سولانا بخش قابل توجهی از آمار TVL مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سراسر جهان را به خود اختصاص می دهد. DeFis سولانا تاکنون بیش از 4 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است.

آیا اتریوم بعدی است؟

بسیاری از سرمایه گذاران از خود می پرسند که آیا عملکرد سولانا در برابر بایننس کوین، منادی چالش بالقوه برای تسلط اتریوم است یا خیر. در حال حاضر ارزش بازار اتریوم 430.2 میلیارد دلار است.

قبل از اجرای ارتقای Dencun در هفته گذشته، اتریوم مدت‌ها با مشکلات مقیاس‌پذیری و هزینه‌های بالای گاز دست و پنجه نرم می‌کرد و توانایی آن را برای رشد موفقیت‌آمیز به پذیرش گسترده محدود می‌کرد. این مبنایی را برای Solana فراهم می‌کند تا در صورتی که ارتقاء Dencun نتایج مورد انتظار را ارائه ندهد، تغییر مسیر دهد.

گزارش قبلی U.Today نشان می‌دهد که اکوسیستم DeFi با تغییر قدرت بین سولانا و اتریوم، تحول بزرگی را تجربه می‌کند. در آن زمان، داده های DefiLlama نشان داد که سولانا از نظر حجم کل تبادل غیرمتمرکز (DEX) از اتریوم پیشی گرفته است.

در همین حال، مقیاس‌پذیری بهبود یافته و هزینه‌های تراکنش ارزان‌تر سولانا، آن را به یک رقیب قوی برای اتریوم تبدیل کرده است. در حالی که هدف ارتقای Dencun اتریوم که اخیراً راه اندازی شده است، رفع برخی از این چالش های مقیاس پذیری است، باید دید که آیا می تواند در کوتاه مدت با پلتفرم هایی مانند Solana رقابت کند یا خیر.


نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید