سولانا (SOL) برای اولین بار در تاریخ اتریوم را شکست داد، اما یک مشکل وجود دارد


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

فهرست

  • داده ها را خرد کنید
  • مشکلی وجود دارد

در 12 می، سولانا ارزش کل اقتصادی (TEV) بیشتری نسبت به اتریوم در یک روز تولید کرد. این بدان معناست که سولانا برای اولین بار در تاریخ خود از اتریوم پیشی گرفته است، اما همیشه یک نکته وجود دارد. گرفتن.

داده ها را خرد کنید

بر اساس تحقیقات Blockworks، سولانا در 12 می 2,248,681 دلار درآمد در TEV ایجاد کرد که از 1,977,416 دلار اتریوم پیشی گرفت. TEV کارمزد تراکنش و ارزش ماینر/ماینر (MEV) را ترکیب می کند. TEV اغلب برای تجزیه و تحلیل کاربرد و پذیرش یک شبکه بلاک چین استفاده می شود.

کریس برنیسک، تحلیلگر سابق Ark Invest، در مورد همه اینها اظهار نظر کرد که باید مراقب L1 ها باشیم زیرا آنها به رشد سالانه خود در قالب TEV ادامه می دهند. TEV بالاتر می تواند استفاده و تقاضای بیشتر را نشان دهد که می تواند انعطاف پذیری بیشتری را در سیاست های اقتصادی شبکه ایجاد کند.

مشکلی وجود دارد

با این حال، این موفقیت باعث ایجاد اختلاف نظر بین کاربران سولانا و اتریوم شد. منتقدان استدلال می کنند که مقایسه TEV Solana با Ethereum بدون در نظر گرفتن راه حل های لایه 2 (L2) گمراه کننده است. راه حل های L2 در بالای اتریوم ساخته شده اند تا مقیاس پذیری را افزایش داده و هزینه ها را کاهش دهند. در حالی که به طور موثر برخی از فعالیت ها را در بلاک چین اصلی اتریوم (L1) تخلیه می کند، همچنان یک بخش کلیدی از آن باقی مانده است. همانطور که یکی از نظردهنده ها بیان کرد، “از آنجایی که برخی از فعالیت های ETH به L2 منتقل شده است، آیا ما نباید آن را نیز لحاظ کنیم؟ بیا کریس، اگر L2s را در نظر نگیرید بسیار ناصادقانه خواهد بود.”

علیرغم انتقادات، مقایسه TEV در بین بلاک چین ها همچنان ارزشمند است. همانطور که Burniske توضیح می دهد، هر L2 در محیط فضای بلوک خود عمل می کند و مقایسه TEV معمولا بر اساس L1 به L1 انجام می شود. با این حال، برخی ممکن است با چنین رویکردی مخالف باشند و L2 را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم‌های بزرگ‌تری مانند اتریوم بدانند که در گذشته به دلیل هزینه‌های بالا آسیب دیده‌اند. در حال حاضر، کارمزدهای اتریوم حتی گاهی کمتر از ترون می‌شوند.
نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید