Solana راه حل کاهش هزینه را برای ذخیره سازی روی زنجیره نشان می دهد


این فناوری که به عنوان فشرده سازی حالت شناخته می شود، وعده می دهد که هزینه ذخیره سازی روی زنجیره را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

بلاک چین لایه 1 Solana راه حل جدیدی را منتشر کرده است که هدف آن کاهش شدید هزینه های ذخیره سازی روی زنجیره است. این فناوری که فشرده سازی حالت نامیده می شود، وعده کاهش هزینه صدور توکن های غیر یک میلیونی (NFT) در شبکه را به حدود 110 دلار می دهد.

جان وونگ، سرپرست فناوری بنیاد سولانا، در یک پست وبلاگی در 6 آوریل گفت: «پس از چند مرحله توسعه، پذیرش و عرضه، NFT های فشرده در شبکه اصلی بتا Solana فعال می شوند و موج جدیدی از تجربیات محصول زنجیره ای را تقویت می کنند. به گفته وونگ، NFT های فشرده “2400-24000 برابر ارزان تر از همتایان غیر فشرده خود” با ساختارهای مشابه هستند.

در توییتر، کاربران طبقه بندی شده راه حل فشرده سازی حالت به عنوان یک “تغییر بازی” و راهی برای “تبدیل سولانا به گزینه بسیار مناسب تر برای موارد استفاده سازمانی”.

به گفته سرپرست فناوری Solana، فشرده‌سازی حالت «متکی به درختان مرکل است، ساختار داده‌ای که به دلیل توانایی آن در «فشردن» قابلیت تأیید یک درخت داده در «هش» یا «اثر انگشت» وضعیت فعلی درخت شناخته شده است. ریشه های Merkle در زنجیره ذخیره می شوند و به روز رسانی ها مستقیماً در دفتر Solana ثبت می شوند و هزینه های ذخیره سازی داده ها را بدون به خطر انداختن تمرکززدایی کاهش می دهند. می توان از آن برای ذخیره هر نوع داده در زنجیره استفاده کرد.

وونگ گفت: «این ساختار داده‌ای سازگار با فشرده‌سازی به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا بخش کوچکی از داده‌ها را روی زنجیره ذخیره کرده و مستقیماً در دفتر کل Solana به‌روزرسانی کنند، و به طور قابل‌توجهی هزینه ذخیره‌سازی داده‌ها را کاهش می‌دهد و در عین حال به افزایش امنیت و توزیع لایه پایه Solana ادامه می‌دهد.» .

تفکیک هزینه های NFT با فشرده سازی Solana. منبع: بنیاد سولانا

وونگ خاطرنشان کرد که این توسعه یک “تلاش واقعی متقابل اکوسیستم” است. این راه حل توسط توسعه دهندگان آزمایشگاه Solana و Metaplex با پشتیبانی Phantom، Solflare ساخته شده است و توسط ارائه دهندگان گره RPC و همچنین نمایه سازهای Helius، Triton و SimpleHash پشتیبانی می شود.

پروژه های اکوسیستم سولانا که در حال حاضر از فشرده سازی حالت استفاده می کنند عبارتند از Dialect، Crossmint، Helium و Wordcel. آنها از راه حل های مختلف از چاپ NFT گرفته تا ادغام برای برنامه های وفاداری تجاری و بهبود تجربه کاربر استفاده می کنند.

مجله: 4 مورد از 10 فروش NFT جعلی است: یاد بگیرید علائم تجارت شستشو را تشخیص دهید
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *