سولانا بر شکست FTX غلبه کرد – قیمت SOL در سه ماهه اول 100٪ جهش کرد


بازار ارزهای دیجیتال ممکن است نسبت به ارتباطات FTX سولانا و رئیس معیوب او، سم بانکمن-فرید، بیش از حد واکنش نشان داده باشد.

قیمت Solana (SOL) در سال 2022 تقریباً 95٪ کاهش یافته است، تا حدی به دلیل وابستگی آن به کارآفرین معیوب رمزنگاری Sam Bankman-Fried و استارت آپ های در حال سقوط او FTX و Alameda Research. اما همه چیز برای قیمت SOL تا کنون در سال 2023 خوب بوده است.

قیمت سولانا در سه ماهه اول/2023 دو برابر شد

قیمت سولانا در سه ماهه اول سال 2023 با 104 درصد افزایش به حدود 20.60 دلار به ازای هر SOL رسید که بالاترین سود در بین 25 ارز دیجیتال برتر از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) است.

سولانا در سه ماهه اول سال 2023 بازدهی بالاتری را پشت سر گذاشت. منبع: مساری

در واقع، ژانویه بهترین ماه سولانا از آگوست 2021 از نظر عملکرد قیمت بود.

قیمت SOL بدون هیچ مبنای قابل توجهی که بتواند نرخ ها را افزایش دهد حدود 140٪ افزایش یافته است. با این حال، جفت SOL/USD در دسامبر 2022 به شدت بیش از حد فروخته شد که ممکن است بر خرید معامله گران تأثیر بگذارد.

این رالی همچنین با تحلیل مساری از اکوسیستم سولانا پس از فروپاشی FTX مصادف شد و نشان داد که سهامداری و تمرکززدایی پایدار بوده و در واقع موقعیت خود را پس از شکست FTX بهبود بخشیده است.

جیمز استاتمن، محقق مساری، می‌نویسد: «سولانا به اجرای چندین ابتکار از جمله ارتقای شبکه، بهبود اکوسیستم و تلاش‌های جامعه ادامه خواهد داد.

پس از سال‌های پرتلاطم و پرتلاطم با چالش‌ها، نوری در انتهای تونل تا سال ۲۰۲۳ وجود دارد.»

به عبارت دیگر، بازار ممکن است نسبت به روابط سولانا با Sam Bankman-Fried در سه ماهه چهارم سال گذشته بیش از حد واکنش نشان داده باشد و باعث بهبود شدید شود.

بعدی برای قیمت SOL چیست؟

سولانا در ماه های فوریه و مارس پس از افزایش SOL در ژانویه که باعث شد او از نظر فنی بیش از حد خرید کند، عملکرد ضعیفی در بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال داشت.

مطالب مرتبط: سولانا قصد دارد بلاک چین را توسعه دهد: در اینجا چگونگی آن آمده است

قیمت سولانا نسبت به اوج ژانویه خود حدود 40 درصد کاهش یافته است. تسلط بر بازار (SOL.D) نیز از 0.98 درصد در ژانویه به 0.69 درصد در ماه مارس کاهش یافت که نشان می دهد معامله گران در حال تبدیل سرمایه به جای دیگری هستند.

نمودار قیمت ماهانه SOL.D. منبع: TradingView

با این حال، از 31 مارس، سولانا بالاتر از دو سطح پشتیبانی فنی معامله می‌شود: یک خط روند افقی که تلاش‌های نزولی SOL را عمدتاً تا سه ماهه اول سال 2023 محدود می‌کرد، و یک خط روند صعودی که در اوایل ماه مارس، زمانی که سطح افقی شکست خورد، به عنوان پشتیبانی پشتیبان عمل کرد.

این دو سطح پشتیبانی با هم ترکیب شده اند. بنابراین، SOL/USD اکنون یک جهش کوتاه مدت از آنجا به سمت سطح تلنگر حمایت/مقاومت چند ماهه در حدود 26.50 دلار را هدف قرار داده است، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت روزانه SOL/USD. منبع: TradingView

این باعث می شود که سولانا در ماه آوریل 30 درصد افزایش داشته باشد. در مقابل، افت زیر دو سطح حمایتی می‌تواند باعث شود که قیمت SOL مجدداً به پایین‌ترین سطح مارس 16 دلار به عنوان هدف نزولی بعدی آزمایش کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *