سولانا روی زنجیره و داده های مشتقات محدودیت های خروج بالقوه قیمت SOL را برجسته می کند


قیمت SOL اخیراً 30٪ افزایش یافته است، اما داده های زنجیره ای نشان می دهد که چالش های رشد شبکه ممکن است روند صعودی Solana را محدود کند.

سولانا در این هفته شاهد دو پیشرفت مثبت بود: تلفن هوشمند مبتنی بر اندروید Saga با بلاک چین سولانا و راه اندازی خرده فروشی سهام Solana Trust Grayscale.

تحولات و رشد گسترده تر بازار، قیمت SOL را 29.05 درصد از 11 آوریل به بالاترین سطح ماهانه 26.03 دلار رساند.

راه اندازی تلفن همراه به خوبی از اکوسیستم Solana پشتیبانی می کند، با قیمت تلفن Saga بیش از 1000 دلار. با این حال، این گوشی هوشمند به دلیل تجربه کاربری و کیفیت خود، نقدهای مثبتی دریافت کرد.

امی وو، سرمایه گذار مستقل ارزهای دیجیتال ثبت شده است برنامه‌ها، بازی‌ها و جوایز منحصر به فرد حماسه در حالی که تلفن در سراسر جهان عرضه می‌شود، توجیه قیمت 1000 دلاری را آسان می‌کند. خواهیم دید که بنیاد سولانا چگونه تلاش های بازاریابی گوشی خود را در برابر غول های موجود مانند سامسونگ و اپل هدایت می کند.

صندوق Grayscale تنها 2.9 میلیون دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) در Solana Fund دارد که در مقایسه با حجم معاملات روزانه 24 ساعته SOL که برای تأثیرگذاری بر قیمت از 500 میلیون دلار فراتر رفت، بسیار پایین است.

همچنین نشانه‌های هشداردهنده‌ای از فقدان رشد در معیارهای زنجیره‌ای و بازار صعودی مشتقات وجود دارد که یک اصلاح شدید را تهدید می‌کند.

NFT ها اکوسیستم سولانا را حمل می کنند

تعداد معاملات روزانه سولانا روند صعودی ثابتی را نشان داد و در آوریل به بالاترین حد خود رسید. با این حال، حساب‌های فعال روزانه به پایین‌ترین حد خود رسیده‌اند که نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند.

سولانا حساب های فعال روزانه و تعداد تراکنش ها. منبع: نانسن

اکوسیستم DeFi سولانا با خروج نقدینگی قابل توجه در پی سقوط FTX کاهش یافته است. طبق گفته DeFiLlama، کل سپرده‌ها در برنامه‌های Solana DeFi کمتر از 300 میلیون دلار است و Solana از نظر ارزش نقدینگی قفل شده از ده بلاک چین برتر DeFi حذف شده است.

استفاده از دیفای در اکوسیستم سولانا به مبادلات غیرمتمرکز و پروتکل‌های سرمایه‌گذاری نقدینگی که پروتکل‌های وام دهی پشت سر گذاشته شده‌اند، محدود شده است. به نظر می رسد NFT ها حامل اکوسیستم هستند.

طبق گزارش دلفی دیجیتال، سهم بازار سولانا در معاملات NFT از 6 درصد به 14 درصد از کل حجم فروش NFT در کمتر از یک سال منتهی به فوریه 2023 افزایش یافته است. این دومین اکوسیستم بزرگ NFT پس از اتریوم است. این گزارش افزود،

اکوسیستم Solana NFT توسط معامله گرانی هدایت می شود که انگیزه مالی بیشتری دارند و در مقایسه با کاربران اتریوم NFT بسیار بیشتر معامله می کنند. با این حال، این یک نشانه دلسرد کننده است که حجم معاملات NFT از فوریه 2023 به زیر سطح نوامبر 2022 کاهش یافته است.

حجم معاملات NFT در بازارهای سولانا. منبع: نانسن

علاوه بر این، فعالیت پول هوشمند با هزینه و درآمد کمتر توسط کیف پول های “پول هوشمند” به طور قابل توجهی کاهش یافته است. نانسن آدرس های تجاری مولد و فعال را به عنوان “پول هوشمند” برچسب گذاری می کند.

درآمد پول هوشمند (آبی)، خرج کردن (قرمز) و جریان خالص پول (سبز). منبع: نانسن

اقدام قیمت سولانا

بر اساس داده‌های Coinglass، حجم سود باز (OI) برای قراردادهای آتی SOL، که نشان‌دهنده تعداد سود باز برای قراردادهای SOL است، در 48 ساعت پس از 11 آوریل از 239 میلیون دلار به 365 میلیون دلار افزایش یافت و به بالاترین حد در سال 2023 رسید. .

افزایش قیمت SOL با افزایش حجم OI همزمان است، که نشان می‌دهد حجم مشتقات آخرین روند صعودی را ایجاد می‌کند.

حجم بهره باز برای قراردادهای آتی SOL. منبع: لیوان سکه ای

افزایش حجم OI همچنین با افزایش نرخ های تامین مالی برای قراردادهای سوآپ دائمی همراه است، که نشان می دهد معامله گران اهرمی نسبت به توکن صعودی هستند. این یک سیگنال نزولی است زیرا بازار اغلب سفارش‌های مداوم شلوغ را متوقف می‌کند.

نرخ سرمایه برای سوآپ های دائمی SOL. منبع: شیشه سکه

جفت SOL/USD با مقاومت میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) در 25.40 دلار و سطوح شکست 2022 در حدود 29.76 دلار مواجه است. شاخص واگرایی میانگین متحرک (MACD) که یک شاخص حرکت است، واگرایی بین افزایش قیمت و اندیکاتور MACD را نشان می دهد که نشان دهنده عقب نشینی احتمالی است. پشتیبانی از این جفت 20 دلار است.

مرتبط با: با وجود خروج خرده فروشی Grayscale Solana Trust، قیمت SOL با خطر 20 درصد کاهش مواجه است

نمودار قیمت SOL/USD. منبع: TradingView

رشد اکوسیستم Solana در حجم معاملات NFT چشمگیر بوده است، اما از فوریه 2023 رو به کاهش بوده است و فعالیت پول هوشمند به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

افزایش حجم بهره باز برای قراردادهای آتی SOL و نرخ های تامین مالی برای قراردادهای سوآپ دائمی می تواند نشان دهنده این باشد که حجم اوراق مشتقه منجر به جدیدترین روند صعودی می شود. به طور کلی، در حالی که تحولات مثبتی در سولانا وجود دارد، هنوز مشخص نیست که چگونه اکوسیستم به افزایش قیمت ادامه خواهد داد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Nivesh Rustgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *