سولانا پانل کنترل انتشار گازهای گلخانه ای را برای ارتقای شفافیت ردپای کربن بلاک چین راه اندازی می کند


بنیاد سولانا یک ردیاب انتشار کربن در زمان واقعی را برای نظارت بر بلاک چین سولانا راه اندازی کرده است.

بنیاد Solana، با همکاری پلتفرم داده Trycarbonara، در دسترس بودن داشبورد نظارتی بی‌درنگ برای اندازه‌گیری انتشار کربن در بلاک چین سولانا را اعلام کرد.

بر اساس یک پست وبلاگی توسط این بنیاد، این اولین “بلاک چین قرارداد هوشمند بزرگ” برای اندازه گیری انتشار کربن در زمان واقعی است. این سازمان امیدوار است که این روند به سمت شفافیت انتشار کربن در اکوسیستم بلاک چین تحریک شود:

با انتشار این داده ها، بنیاد سولانا امیدوار است استاندارد جدیدی برای اندازه گیری انتشار در بلاک چین تعیین کند.

کنترل پنل جدید را می توانید در وب سایت Solana Climate پیدا کنید. ردیاب‌های اینجا در حال حاضر تعداد کل گره‌ها، مگاوات ساعت، استفاده متوسط ​​و حاشیه‌ای از انتشار کل کربن و مجموعه‌ای از شاخص‌های دیگر را نشان می‌دهند.

مرتبط با: استخراج بیت کوین و افزایش قبوض انرژی – سناتور وارن در مقابل. توییتر رمزنگاری شده

داشبورد جدید همچنین شامل چندین نمودار مقایسه آلایندگی است که در آن کاربران می توانند تبدیل های کنار هم را مشاهده کنند که استفاده از Solana را در مقابل بسیاری از فعالیت های تولید آلاینده دیگر نشان می دهد.

بر اساس این نمودار، سوزاندن یک گالن بنزین معادل پردازش 140416.67 تراکنش در بلاک چین Solana تولید می کند، در حالی که انجام جستجوی گوگل یک و نیم تراکنش طول می کشد.

داده‌های مورد استفاده برای تامین انرژی داشبورد انتشار کربن بلادرنگ بنیاد Solana به‌عنوان منبع باز در دسترس است و بر اساس ردپای کربن تخمینی Dell PowerEdge R940 مدل‌سازی شده است.

اینکه آیا سایر تیم‌های بلاک چین سیستم‌های نظارتی مشابهی را اتخاذ خواهند کرد یا خیر، باید دید، اما این اقدام بنیاد سولانا در بحبوحه تلاش‌های رو به رشد جهانی برای استفاده از فناوری بلاک چین برای ردیابی انتشار کربن در سراسر جهان انجام می‌شود.

کمیسیون اروپا، یک بازوی مستقل سیاسی از نهاد اجرایی اتحادیه اروپا که با شورای اروپا همکاری می کند، توانایی بلاک چین را برای ایجاد پایه ای برای اندازه گیری دقیق انتشار کربن، به عنوان بخشی از ابتکار خود برای “شکل دادن به آینده دیجیتال اروپا” ستایش کرده است. هر صنعتی

کمیسیون در مقاله ای در وبلاگ استراتژی دیجیتال اتحادیه اروپا نوشت: «بلاک چین را می توان از طریق قراردادهای هوشمند برای محاسبه، نظارت و گزارش بهتر کاهش ردپای کربن در کل زنجیره ارزش استفاده کرد.

در همین حال، رئیس جمهور جو بایدن در ایالات متحده اخیراً برنامه های بودجه ای را برای اضافه کردن 30 درصد مالیات غیر مستقیم بر برق مصرفی برای استخراج ارزهای دیجیتال اعلام کرد.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید