سولانا به صفوف FTT، LUNA و SOL می‌پیوندد که قیمت 97 درصد نسبت به اوج کاهش یافته است - آیا بازگشت مجدد ممکن است؟

سولانا به صفوف FTT، LUNA و SOL می‌پیوندد که قیمت 97 درصد نسبت به اوج کاهش یافته است – آیا بازگشت مجدد ممکن است؟


قیمت SOL پس از سقوط به بدترین سطح خود از فوریه 2021 تاکنون 20 درصد افزایش یافته است زیرا داده های فنی سولانا نشان می دهد که افزایش بیشتر ممکن است.

سولانا (SOL)، ارز دیجیتالی که زمانی توسط سام بنکمن-فرید حمایت می شد، بخشی از ضررهای خود را در دسامبر جبران کرد.

قیمت سولانا نسبت به اوج نوامبر 2021، 97 درصد کاهش یافته است

در نمودار روزانه، قیمت SOL بیش از 20 درصد از پایین ترین سطح روز گذشته در حدود 8 دلار به حدود 10.25 دلار افزایش یافت.

نمودار قیمت هفتگی SOL/USD. منبع: TradingView

با این حال، بهبود روزانه کمک چندانی به خنثی کردن روند نزولی کلی نکرده است، به طوری که 97 درصد نسبت به بالاترین رکورد خود در نوامبر 2021 به 267.50 دلار و بیش از 20 درصد در هفته گذشته کاهش یافته است.

اما از آنجایی که سال برای بازارها بی رحمانه بوده است، سولانا اکنون به صفوف توکن های بدترین عملکرد سال 2022، FTX Token و LUNA می پیوندد که نزدیک به 98 درصد کاهش یافته اند.

FTT (قرمز) – LUNA (سبز) – عملکرد SOL (آبی) از نوامبر 2021. منبع: TradingView

قیمت SOL می تواند 50٪ بهبود یابد

با این حال، آخرین افزایش قیمت سولانا به احتمال افزایش بیشتر تا سال 2023 اشاره دارد.

این عمدتا به دلیل Doji است، که یک الگوی شمعدانی است که با باز و بسته شدن دارایی در یک سطح یا در همان سطح در یک بازه زمانی مشخص شکل می‌گیرد. SOL چیزی را که به نظر می رسد یک «دوجی استاندارد» در نمودار روزانه خود در 29 دسامبر ایجاد کرد.

تحلیلگران سنتی، Doji را به عنوان یک الگوی شمعدانی معکوس بالقوه می بینند، با توجه به اینکه نشان می دهد خرس ها و گاوها در بن بست هستند. بنابراین، از نقطه نظر فنی، یک الگوی Doji در یک دوره صعودی طولانی ممکن است یک معکوس نزولی را نشان دهد و بالعکس.

Doji شرکت SOL پس از یک دوره روند نزولی طولانی ظاهر شد، همانطور که در نمودار روزانه زیر نشان داده شده است. این، همراه با بیش‌فروشی (<30) شاخص قدرت نسبی توکن، نشان‌دهنده یک بازگشت صعودی طولانی‌مدت در سال 2023 است.

نمودار قیمت روزانه SOL/USD با الگوی شمعدان Doji. منبع: TradingView

به نظر می رسد هدف صعودی اصلی SOL حدود 15 دلار باشد که بیش از 50 درصد از سطح قیمت فعلی افزایش یافته است. سطح 15 دلار از 13 نوامبر 2022 به عنوان یک مقاومت عمل می کند.

مقابله با اصول منفی

سولانا به عنوان یکی از بدترین ارزهای رمزنگاری شده در سال 2022 ظاهر شده است که از ابتدای سال تاکنون نزدیک به 97 درصد ضرر داشته است. در مقابل، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال در مدت مشابه تنها 65 درصد کاهش یافته است.

مطالب مرتبط: ترکیدن حباب همه چیز: بدترین سال از سال 1932 برای سهام و اوراق قرضه ایالات متحده

چند دلیل می تواند عملکرد ضعیف SOL را در سال 2022 توضیح دهد، از جمله فدرال رزرو جنگ طلب، خرابی های مکرر سولانا، هک 200 میلیون دلاری در یکی از کیف پول های مرتبط با آن و افشای احتمالی FTX.

در اوایل ماه دسامبر، آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه‌های Solana، اعلام کرد که حدود 80 درصد از پروژه‌های بلاک چین سولانا به هیچ وجه در معرض FTX نیستند و اظهار داشت که بیش از صرافی‌های رمزنگاری منحل‌شده در پلتفرم آنها وجود دارد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉