سولانا اتریوم و یکی از بنیانگذاران SOL سکوت خود را می شکند


به گزارش دفی لاما، سولانا در یک پیشرفت قابل توجه، با پیشی گرفتن از اتریوم و دیگر راه حل های لایه 2 مبتنی بر EVM در حجم 24 ساعته، به نقطه عطف قابل توجهی دست یافت. این پلتفرم به عنوان رهبر بلامنازع در تراکنش های بلاک چین ظاهر شده است، با حجم کل سولانا در زنجیره 3.654 میلیارد دلار در مقایسه با 2.397 میلیارد دلار اتریوم. حتی زمانی که با دیگر رقبای اصلی مانند Arbitrum، Avalanche، Polygon و Optimism ترکیب شود، سولانا از همه آنها بهتر عمل می کند.

منبع: دفی لاما

این موفقیت چشمگیر توجه آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران سولانا را به خود جلب کرد، او به طور خلاصه به این خبر پاسخ داد و موفقیت پلتفرم را تایید کرد.

اما در بحبوحه جشن، افراد بدبین سوالاتی را در مورد سیستم سهامداری متمرکز سولانا و آسیب پذیری های احتمالی آن مطرح کردند. یاکوونکو با برجسته کردن تفاوت‌های بین کنترل هسته سولانا و کنترل چند امضایی که در راه‌حل‌های لایه ۲ دیده می‌شود، به این نگرانی‌ها پرداخت.

علاوه بر این، بحث‌هایی پیرامون انعطاف‌پذیری بلاک چین در مواجهه با چالش‌های نظارتی نیز مطرح شده است. بررسی فرضی دوام شبکه‌های مختلف تحت محدودیت‌های شدید دولتی، بحث‌هایی را برانگیخته است. یاکوونکو با برجسته کردن سازگاری سولانا و پیشنهاد تنظیمات بالقوه برای اطمینان از ادامه عملکرد در شرایط نامطلوب، به گفتمان کمک کرد.

همانطور که سولانا موقعیت پیشرو خود را در فضای بلاک چین تقویت می کند، سخنان یاکوونکو بر استحکام پلت فرم و پتانسیل آن برای توسعه بیشتر روشن می شود. با به چالش کشیدن تسلط اتریوم و مطرح شدن سولانا، چشم انداز مالی غیرمتمرکز در آستانه تغییری قرار می گیرد که می تواند تحول آفرین باشد.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید