Solana DeFi project Friktion shuts down its user platform

پروژه Solana DeFi Friktion پلتفرم کاربری خود را خاموش می کند


Friktion از مشتریان خود می خواهد که دارایی های خود را از این پروتکل خارج کنند زیرا بخش جلویی بسته شده است.

بر اساس بیانیه ای در ژانویه، پلتفرم مالی غیرمتمرکز سولانا (DeFi)، Friktion، رابط کاربری خود را خاموش می کند و از مشتریان خود می خواهد که دارایی های خود را از این پروتکل خارج کنند.

وب سایت پروژه دیگر خدمات مشابهی را ارائه نمی دهد، فقط در حالت برداشت برای تمام ولت ها کار می کند و سپرده را باطل می کند. طبق صفحه این شرکت، ولت های فریکیون، محصولات ساختار یافته ای برای سرمایه گذاری های DeFi هستند که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا سهمی از درآمد استخرهای سرمایه گذاری را به دست آورند.

با این حال، پروتکل زیربنایی در زنجیره در دسترس باقی خواهد ماند. همانطور که توسط این شرکت نقل شده است، “بازار چالش برانگیز برای رشد DeFi در ماه های اخیر” نیروی محرکه تصمیم سهامداران بود:

“این تصمیم به سادگی گرفته نشده است، زیرا Friktion با موفقیت بر تعدادی از چالش‌ها در گذشته غلبه کرده است، از جمله Luna، FTX و قطعی شبکه. این شرکت همچنان به آینده Solana DeFi اعتقاد دارد و به حمایت از اکوسیستمی ادامه خواهد داد. می تواند انجام دهد.”

برنامه Friktion در نیمه اول سال 2022 به نزدیک به 20000 کیف پول کاربر رسید که از 3 میلیارد دلار حجم تراکنش و بیش از 160 میلیون دلار در کل ارزش قفل شده (TVL) در نیمه اول سال 2022 پیش از ضربه زمستان ارزهای دیجیتال فراتر رفت. در نوامبر 2022، این شرکت حتی یک وام تحت وثیقه با هدف قرار دادن تقاضای سرمایه گذاران نهادی برای DeFi راه اندازی کرد.

تصمیم برای خاموش کردن رابط کاربری تقریبا یک سال پس از آن گرفته شد که این شرکت اعلام کرد در ژانویه 2022 در دور بودجه ای 5.5 میلیون دلاری جمع آوری کرده است. سرمایه گذاران در این دور شامل Jump Crypto، DeFiance Capital، Delphi Ventures، Solana Ventures و Tribe Capital بودند.

از جمله نام‌های موجود در هیئت مدیره این پلتفرم، Alameda Research، شرکت خواهر FTX بود که نقش مهمی در سقوط بازار سهام در نوامبر 2022 داشت. سایر اعضای هیئت مدیره شامل Genesis Trading، LedgerPrime، CMS Holdings و Orthogonal Trading بودند.

Friktion بلافاصله به درخواست های Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.
نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉