با وجود خروج خرده فروشی Grayscale Solana Trust، قیمت SOL با خطر 20 درصد کاهش مواجه است


رالی اخیر سولانا باعث شد تا قیمت به محدوده مقاومتی بازگردد، که در سال جاری چندین بار باعث عقب نشینی 25 تا 40 درصدی شده است.

در 17 آوریل، قیمت Solana (SOL) پس از حرکت‌های مشابه قیمت در ارزهای دیجیتال با رتبه برتر از جمله بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) به تدریج کاهش یافت.

قیمت SOL بیش از 4 درصد کاهش یافت و به زیر 24.50 دلار رسید، علیرغم اینکه در اوایل روز به بالاترین سطح دو ماهه 26 دلار رسید.

در مقایسه، قیمت BTC و ETH به ترتیب 3.5% و 3% کاهش یافت که یک روند نزولی را برای هفته نشان می‌دهد.

نمودار قیمت ساعتی SOL/USD. منبع: TradingView

قیمت SOL در اصلاح فنی

فروش SOL/USD در 17 آوریل پس از ورود به محدوده مقاومتی 2023 آغاز شد.

به طور خاص، منطقه قیمت 25-27 دلار، تلاش های صعودی سولانا را از ژانویه 2023 محدود کرده است. آزمایش این به عنوان مقاومت در سال جاری بارها قبل از اصلاحات 25 تا 40 درصدی انجام شده است، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت روزانه SOL/USD. منبع: TradingView

احتمال بازگشت نزولی شدید در ماه آوریل افزایش یافته است زیرا قیمت SOL به محدوده بازگشته است و شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) در اطراف آستانه خرید بیش از حد 70 قرار دارد.

در این سناریوی نزولی، به نظر می رسد هدف نزولی فوری حدود 20 دلار باشد که حدود 20 درصد کمتر از قیمت های فعلی است.

در مقابل، شکست قطعی بالاتر از محدوده قیمتی 25-27 دلار می‌تواند باعث افزایش قیمت SOL به 30 دلار شود که به عنوان پشتیبانی در آگوست تا اکتبر 2022 عمل می‌کند.

چنین شکستی می تواند در چند ماه آینده به 35 دلار برسد، که همزمان با میانگین متحرک نمایی 50 هفته ای SOL (موج قرمز در نمودار زیر) است.

نمودار قیمت هفتگی SOL/USD. منبع: TradingView

Grayscale Solana Trust عمومی می شود

در 17 آوریل، Grayscale Investments مستقر در ایالات متحده اعلام کرد که Grayscale Solana Trust معاملات خود را در بازارهای فرابورس تحت نماد GSOL آغاز کرده است.

مطالب مرتبط: سولانا بر شکست FTX غلبه کرد – قیمت SOL 100٪ در سه ماهه اول جهش کرد

به طور خلاصه: Grayscale Solana Trust امنیتی است که ارزش خود را از قیمت لحظه ای SOL بدست می آورد. با انجام این کار، اعتماد به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در بازار Solana دیده شوند و در عین حال از دردسر خرید مستقیم، ذخیره و نگهداری SOL جلوگیری کنند.

جالب اینجاست که قیمت SOL پس از اعلام این خبر تا 4.40 درصد کاهش یافت. معامله گران احتمالا “خبر را فروختند” عرضه اولیه یک محصول سرمایه گذاری شرکت سولانا.

نمودار قیمت ساعتی SOLUSD. منبع: TradingView

یکی از دلایل روند نزولی برای GSOL وضعیت فعلی Grayscale Trusts به طور کلی است. به طور خاص، آنها به عنوان صندوق های سرمایه گذاری بسته عمل می کنند، به این معنی که Grayscale نمی تواند سهام جدیدی منتشر کند یا سهامی را از بازار آزاد منتشر کند تا جریان یا خروج سرمایه را تطبیق دهد.

در نتیجه، قیمت سهام سولانا تراست ممکن است از ارزش خالص دارایی آن منحرف شود. این می‌تواند باعث ترس سرمایه‌گذاران در بازار نزولی شود، زمانی که، مشابه Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، GSOLs با تخفیفی نسبت به ارزش ذخایر SOL Grayscale شروع به معامله کنند.

از 17 آوریل، دارایی هر سهم Grayscale Solana Trust تقریباً 148٪ افزایش یافت که ناشی از افزایش مشابه در SOL/USD بود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *