«پول هوشمند» روند صعودی بیت کوین را تماشا می کند: 5 نکته در مورد بیت کوین در این هفته


اقدام قیمت بیت کوین ممکن است هفته گذشته ضربه بزرگی زده باشد، اما هر طبقه از سرمایه گذاران بیت کوین برای خروج عجله ندارند.

بیت کوین (BTC) پس از مشاهده بزرگترین زیان خود از نوامبر 2022، هفته جدیدی را در موقعیت خطرناکی آغاز می کند.

BTC/USD قبل از بسته شدن شمع هفتگی تقریباً 10٪ از دست داد، که یک افت شدید از بالاترین سطح ده ماهه است.

در حدود 27600 دلار، اوج چند روز سخت برای معامله گران بلندمدت به این معنی است که بیت کوین/دلار در حال حاضر در ماه گذشته برای حمایت از ماه گذشته دچار مشکل شده است.

فعالان بازار در مورد اینکه وضعیت ممکن است چگونه پیش برود اختلاف نظر دارند – برخی روی نزول عمیق‌تر شرط می‌بندند، در حالی که برخی دیگر مطمئن هستند که بالاترین قیمت‌های چند ماهه را دوباره آزمایش خواهد کرد.

کاتالیزورها ممکن است در قالب داده های اقتصاد کلان ایالات متحده در اواخر هفته ارائه شوند، در حالی که بازارها برای تصمیم بعدی فدرال رزرو برای نرخ بهره آماده هستند.

با آخرین اصلاحیه که برخی از “طمع” در احساسات کریپتو را از بین می برد، آیا این شوک می تواند منجر به یک روند صعودی پایدارتر شود یا حداقل در حال حاضر بازار صعودی به پایان رسیده است؟

کوین تلگراف نگاهی به داده‌ها و بینش‌های پشت عمل قیمت فعلی بیت‌کوین می‌اندازد.

در میان هشدار «حرکت اصلاحی بزرگتر»، قیمت بیت کوین برای حمایت می جنگد

خوشبختانه این یک بسته هفتگی غیر نوسان برای بیت کوین بود که با 27600 دلار همچنان در 2700 دلار پایین تر از موقعیت اولیه خود بسته شد.

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، این بی‌رحمانه‌ترین هفته از زمان شکست FTX در نوامبر سال گذشته بوده است.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

بیت کوین/دلار آمریکا که در حال حاضر 27000 دلار را هدف قرار داده است، اکنون با یک تصمیم مواجه است: بنشینید یا نزدیک به پشتیبانی فعلی که در ماه مارس نیز مورد توجه قرار گرفت، خارج شوید.

«پریمیوم نقدی هنگام معامله در این محدوده قیمتی به سطوح قبلی خود بازگشته است. نرخ های تامین مالی به طور کلی تا حدودی منفی است. هنوز هیچ چیز احمقانه ای وجود ندارد.» تاجر محبوب Daan Crypto Trades خلاصه شده است در روز

در حالی که معامله گر همکار کریپتو تونی هدف خود را 26600 دلار نگه داشته است، کالب فرانزن، تحلیلگر ارشد بازار در Cubic Analytics، گفت که سطوح بالاتر باید بازگردند تا گاوها دست بالا را به دست آورند.

او گفت: «بیت‌کوین می‌توانست و نمی‌توانست بالاتر از 27820 دلار (محدوده سبز) بماند، سطح مهمی که من در آن به اشتراک گذاشتم. اعلام کرد در کنار یک نمودار

برای اینکه حرکت کوتاه مدت به نفع گاوها تغییر کند، فکر می کنم باید شاهد افزایش قیمت (و ماندن) بالاتر از این محدوده باشیم. همچنان به عنوان مقاومت عمل می کند…”

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Caleb Franzen/ توییتر

در همین حال، آخرین اطلاعات از دفتر سفارش Binance نشان داد که مقاومت به 28000 دلار افزایش یافته است.

با توجه به شاخص‌های منابع نظارتی، این تلاشی برای کاهش قیمت نقدی برای تکمیل پیشنهادات در سطوح جذاب‌تر بود.

در طرف محافظه کارتر، تاجر مارک کالن پیش بینی کرد که بدترین اتفاقات هنوز در راه است.

او گفت: “پرچم خرس خوبی در آخر هفته وجود داشت، به نظر می رسد که با کاهش نوسانات با افزایش قیمت ها و ایجاد واگرایی های نزولی H4، بسیار اصلاح کننده به نظر می رسد.” توییت کرد در روز

من به دنبال پایین‌ترین قیمت‌ها هستم تا قبل از اینکه بیت‌کوین یک حرکت اصلاحی بزرگ‌تر انجام دهد، آن را کاهش دهم.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: مارک کالن / توییتر

انتظار می رود فشار PCE به دلیل افزایش نرخ جدید فدرال رزرو در بازارها «قیمت» شود

محرک های کلان هفته عمدتاً در قالب درآمد شرکت ها و داده های اقتصادی از ایالات متحده بود.

اینها بر روی نسخه مارس شاخص هزینه های مصرف شخصی (PCE) یک روز بعد، در کنار تولید ناخالص داخلی و ادعای بیکاری در 27 آوریل متمرکز خواهند شد.

دستاوردهای نهادی نیز ادامه خواهد داشت و نشست ماه مه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در افق است که در آن فدرال رزرو در مورد تغییرات بعدی نرخ تصمیم خواهد گرفت.

رئیس جروم پاول تأیید کرد که بازارها تا رسیدن به اعداد نهایی در حالت “صبر کن و ببین” هستند، با قدرت فشار داده های کلان سرزده یا به طور قابل توجهی بر این تصمیم تاثیر می گذارد.

با این حال، با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، اجماع در حال حاضر به نفع یک افزایش دیگر نرخ است که فشار بیشتری را بر بانک‌های ایالات متحده و سیستم مالی گسترده‌تر وارد می‌کند.

شانس افزایش 0.25 درصدی دیگر در حال حاضر 85 درصد است.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

سرمایه گذار Crypto Awakenings در بخشی از اظهار نظر روز گفت: “انتظارات برای افزایش 25+ امتیاز پایه در جلسه بعدی FOMC بالا است، اما به دلیل نوسانات قابل اعتماد نیست.”

یک اعلامیه توقف توسط پاول می‌تواند باعث شکست بیش از 30000 دلار برای بیت‌کوین شود. اگر افزایشی اعلام شود، احتمالاً قبلاً توسط بازار قیمت گذاری شده است و تأیید می کند که در ماه می 2023 هیچ «فروش و راه رفتن» وجود نخواهد داشت. مکث می تواند در ماه مه یا جولای باشد و ماه می محتمل تر است.

معامله گر Ash WSB به طور مشابه خاطرنشان کرد که افزایش ماه می احتمالاً توسط بازار “قیمت گذاری” شده است، و نشان می دهد که فدرال رزرو در صورت انجام این کار، احتمال تعجب کمتری دارد.

میشائل ون دی پوپ، موسس و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، گفت: از نظر فنی، من فکر می‌کنم که ما شیب کلاسیک دوشنبه را تجربه خواهیم کرد و سپس معکوس خواهیم کرد. اضافی در بخشی از تحلیل خود، از جمله بازه‌های زمانی کوتاه‌تر.

تولید ناخالص داخلی و FED در حال آمدن هستند. بازارها با این واقعیت قیمت گذاری می کنند که 25bps یک احتمال است. من انتظار یک اصلاح واضح 27800 دلاری یا گاو نر را دارم. غواصان در منطقه 26800 دلاری برای موقعیت های طولانی در بیت کوین.

سرمایه گذاران بیت کوین وحشت زده متوجه ضرر شده اند

بر کسی پوشیده نیست که اقدام هفته گذشته قیمت BTC بسیاری از معامله گران با تجربه کمتر را ترسانده است و داده ها این را ثابت می کند.

بر اساس ارقام شرکت تحلیلی Glassnode، سکه‌های جوان‌تر که با ضرر به صرافی‌ها ارسال می‌شوند، در هفته گذشته به شدت افزایش یافته‌اند.

گلس‌نود معمولاً عرضه بیت‌کوین را بر اساس سن جدا می‌کند و از «دارندگان بلندمدت» (LTHs) برای شناسایی کیف‌هایی استفاده می‌شود که 155 روز یا بیشتر ارزهای دیجیتال را نگه می‌دارند. کمتر از آن و آنها اغلب به “دارندگان کوتاه مدت” (STHs) تبدیل می شوند که مربوط به پایان سوداگرانه تر پایگاه سرمایه گذار بیت کوین است.

داده ها نشان می دهد که از حدود 16 آوریل، سکه های STH که در 155 روز گذشته حرکت کرده اند، به طور فزاینده ای به سمت صرافی ها با قیمت کمتری نسبت به معاملات قبلی خود حرکت کرده اند.

این ضررهای متوجه STH نشان دهنده وحشت فزاینده است، در حالی که ضررهای متوجه LTH نیز در بین کسانی که وجوه را به صرافی ها منتقل می کنند در حال افزایش است.

جدول سود/زیان مبادلات مالکیت نسبی بلندمدت/کوتاه مدت بیت کوین. منبع: Glassnode

داده های جداگانه Coinglass ورودی های هفتگی را در بزرگترین صرافی Binance با 21000 BTC قرار می دهد.

نمودار تعادل ارز بیت کوین. منبع: شیشه سکه

در همین حال، شرکت تحقیقاتی Santiment هنگام بررسی نسبت سود و زیان حجم معاملات در هر دو بیت کوین و اتر (ETH) به رفتار جالبی اشاره می کند.

در روزهای اخیر با وجود اصلاح نسبتاً سطحی قیمت هر دو دارایی، حجم زیان دهی بیش از حد در برابر حجم سود مشاهده شده است.

معاملات زیان ده با کاهش بازارها افزایش یافت و بسیاری از معامله گران FOMO بیش از 30000 دلار در بیت کوین و بیش از 2000 دلار در اتریوم در هفته گذشته داشتند. اعلام کرد در طول آخر هفته.

از روز پنج‌شنبه، معامله‌گران سکه‌ها را به پایین‌تر از قیمت‌های کسب‌شده خود با 3 برابر فرکانس بالا انتقال داده‌اند.

نمودار توضیحی داده های سود/زیان حجم معاملات بیت کوین، اتریوم. منبع: Santiment/ توییتر

تحلیلگر: “پول هوشمند با انباشت بیت کوین بدست می آید”

اگر پدیده فوق نشان می‌دهد که معامله‌گران سفته‌باز متزلزل شده‌اند، حداقل بر اساس معیارهای تاریخی ممکن است به موقع آمده باشد.

در آخرین به روز رسانی خود در مورد قدرت بازار، تحلیلگر محبوب بیت کوین Mustache فاش کرد که در پشت صحنه، روند صعودی فعلی بیت کوین مانند پیشینیان خود ادامه دارد.

Mustache با استفاده از تخمین کمی کیفی (QQE)، شکلی از شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان داد که بیت کوین اکنون در نقطه محوری قرار دارد.

“پول هوشمند” استدلال کردقبلاً نزول را خریده و اکنون منتظر شروع روند صعودی واقعی است.

«پول هوشمند با انباشت بیت کوین به دست می آید. من چند هفته پیش به شما گفتم که QQE > 0 = زمانی که پس انداز تمام شود.

ما همیشه شاهد دویدن گاو نر قوی بعد از آن بودیم.

نمودار عنوان BTC/USD با شاخص QQE. منبع: سبیل/ توییتر

سبیل اضافه کرد که ضررهای هفته گذشته به خرس ها احساس امنیت کاذب می دهد.

او در پایان گفت: “ما مثل هم نیستیم. غواصی زمان می‌خرد.”

احساسات رمزنگاری به “خنثی” کاهش می یابد

یک جایزه بالقوه اضافه شده به آخرین افت قیمت بیت کوین به احساسات گسترده تر بازار کریپتو مربوط می شود.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین 2.5 درصد از پایین ترین سطح خود در معرض خطر “روند نزولی” نمودار هفتگی افزایش یافت.

بر اساس شاخص ترس و طمع کریپتو، خلق و خوی در میان فعالان بازار به سرعت در حال بازگشت به سطوح متوسط ​​تر است.

پیش از این، Fear & Greed در بالاترین سطح خود از نوامبر 2021 و بالاترین رکورد بیت کوین قرار داشت. همانطور که برخی در آن زمان هشدار دادند، این می تواند ناپایدار باشد و منجر به اصلاح سریع بازار شود زیرا معامله گران راضی می شوند و به شرط بندی های صعودی ادامه می دهند.

با اوج گیری کامل، ایندکس به طور کامل منطقه “ترس” را ترک کرد و از 24 آوریل به “خنثی” و امتیاز 53/100 تغییر کرد.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

این امتیاز از اواسط ماه مارس تقریباً کمترین – یا حداقل “حریص” است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید