مطالعه BIS: سرمایه‌گذاران کوچک‌تر می‌توانند تأثیر زیادی بر بازارهای سرمایه‌گذاری کریپتو داشته باشند


محققان با بررسی نرخ “حمل ارزهای دیجیتال” بین بازارهای نقدی و آتی و دلایل آن، به نتایجی در مورد رونق و رکود در بازار کریپتو و چگونگی وقوع آن رسیدند.

بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) گزارشی را منتشر کرده است که تفاوت بین قیمت بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را به صورت نقدی و آتی و تأثیر آن بر بازارهای سرمایه گذاری کریپتو بررسی می کند. این مقاله پیچیده رفتار سرمایه‌گذاران کریپتو، به‌ویژه سرمایه‌گذاران کوچک، در رابطه با چرخه‌های رونق و رکود را روشن می‌کند.

“Carry” نتایج “معامله در بازار نقدی و در عین حال فروش فوروارد همان مقدار از طریق قرارداد آتی” را توصیف می کند. این مقاله یافته‌های خود را بر اساس «واقعیت‌های سبک‌سازی‌شده» مبتنی بر مبادلات مختلف در طول زمان است.

بخش بسیار کوچکی از اندازه حمل – حدود 3٪ – به دلیل تفاوت در نرخ بهره در کریپتو و فیات، یا تفاوت بین صرافی‌هایی بود که می‌توانستند رمزنگاری شده مانند Binance و OKX باشند یا مانند بورس کالای شیکاگو (CME) تنظیم شوند. عامل اصلی راحتی در برگزاری معاملات آتی بود:

حمل رمزارز بزرگ است (تا 60 درصد در سال)، به شدت با زمان متفاوت است، و با وجود بازده معاملات آتی کریپتو بسیار ناپایدار سازگار است، به این معنی که سرمایه گذاران مایلند برای راحتی یک قرارداد آتی اهرمی هزینه بیشتری بپردازند. برای خرید رمزنگاری نقطه ای.”

بر اساس شواهد به دست آمده از معامله گران در CME، افزایش حمل ارز دیجیتال با افزایش موقعیت های خرید خالص توسط معامله گران غیرقابل گزارش مرتبط است، مانند «دفاتر خانوادگی، فروشگاه های تجاری اختصاصی که استراتژی های پیروی از کالاها را اجرا می کنند» و/ یا افراد ثروتمند

مرتبط: موسسات «بیش از حد به ETF های رمزنگاری علاقه مند هستند، اما خرید جالب است: نظرسنجی

این خریداران در موقعیت‌های آتی اهرمی قرار می‌گیرند «زمانی که روند قیمتی قوی و توجه رسانه‌ها افزایش یافته است». در حالی که فروشندگان نیز با خطرات ناشی از نوسان قیمت مواجه بودند، بحث در مورد سمت فروش ادامه یافت که سرمایه را «کمیاب و آهسته» می کرد.

این وضعیت پیامدهای قابل توجهی دارد. باعث سرعت انتقال بالا می شود. همچنین «تعامل بین این نیروها […] کمک[s] نویسندگان توضیح می‌دهند که چرا افزایش شدید قیمت و سقوط بازار یکی از ویژگی‌های رایج بازارهای کریپتو است. بنابراین، اندازه کریپتو حمل می‌تواند سقوط بازار را تا حدی به دلیل همبستگی آن با بازگشت راحتی پیش‌بینی کند. در بازارهای سنتی، بازده راحتی، حق بیمه را برای نگهداری دارایی پایه به جای مشتقات آن تعریف می کند. نویسندگان نوشتند:

یکی از بارزترین ویژگی‌های بازارهای کریپتو در سال‌های گذشته، یعنی رونق سریع قیمت و به دنبال آن افت شدید، به نظر می‌رسد که به محرک‌های بازگشت تسهیلات ارز دیجیتال مرتبط باشد.

ژورنال: “دفلاسیون” یک راه احمقانه برای نزدیک شدن به توکنومیک و سایر گاوهای مقدس است
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید