نظرسنجی نشان می‌دهد که زنان سنگاپوری در معاملات کریپتو بهتر از مردان عمل می‌کنند


این نظرسنجی همچنین نشان داد که 24 درصد از زنان بیش از 20 درصد از پورتفولیوی خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص می‌دهند.

طبق نظرسنجی ای که توسط صرافی ارزهای دیجیتال مستقل انجام شده است، زنان سنگاپوری به احتمال زیاد از همتایان مرد خود در سرمایه گذاری در حوزه کریپتو پول اندکی بیشتر یا حداقل سود کسب می کنند.

نظرسنجی سالانه شاخص ارزهای دیجیتال مستقل (IRCI) که در 28 مارس منتشر شد، در ماه فوریه انجام شد و “1500 ساکن سنگاپور هر روز در مورد نگرش آنها نسبت به ارزهای دیجیتال” مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس داده‌های نظرسنجی، 76 درصد از زنان گزارش می‌دهند که از سرمایه‌گذاری‌های خود در ارزهای دیجیتال پول می‌گیرند یا سود می‌برند، در حالی که این رقم در مردان تنها 72 درصد است.

نتایج این نظرسنجی گزارش داد که “برای اولین بار از زمان راه اندازی IRCI در سنگاپور در سال 2021، زنان بهتر از همتایان مرد خود عمل می کنند.”

مالکیت کریپتو، زنان در مقابل مردان. منبع: رزرو مستقل

این نظرسنجی همچنین افزایشی را در تعداد زنانی که در سرمایه‌گذاری‌های کریپتو در سال جاری شرکت می‌کنند، نشان می‌دهد، به طوری که 37 درصد از زنان مورد بررسی گفته‌اند که سرمایه‌گذاری‌های کریپتو دارند که معادل 7 درصد افزایش نسبت به سال قبل است.

از سوی دیگر، 48 درصد از مردان گفتند که در این رویداد شرکت کردند که در مقایسه با IRCI 2022 یک درصد کاهش داشت.

تعداد قابل توجهی از زنان مورد بررسی نیز مواضع صعودی خود را نسبت به ارزهای دیجیتال خلاصه کردند و 24 درصد اظهار داشتند که «بیش از 20 درصد از سبد سرمایه گذاری خود را به این طبقه دارایی اختصاص می دهند».

این گزارش می افزاید: «در 12 ماه آینده، 48 درصد قصد دارند در سبد فعلی خود سرمایه گذاری بیشتری کنند، در حالی که 43 درصد قصد دارند به توکن های دیگر، پروژه های Defi یا NFT متنوع شوند.

عملکرد سرمایه گذاری و زمان ورود به بازار منبع: رزرو مستقل

IRCI همچنین امتیازی از 0 تا 100 را برای سطح کلی اعتماد به ارزهای دیجیتال ارائه می دهد. در نسخه امسال، اعتماد سنگاپور از 61 سال قبل به 55 از 100 کاهش یافت.

این بیشتر به سال سخت کریپتو در سال 2022 نسبت داده می شود، زیرا چندین شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال ورشکسته شدند، در حالی که سقوط پروژه Terra/LUNA Do Kwon نیز موج شوکی را در سراسر صنعت ایجاد کرد.

سال 2022 به دلیل چندین عامل اقتصاد کلان، زمان چالش برانگیزی برای صنعت ارزهای دیجیتال بود. لاسانکا پررا، مدیر عامل ایندیپندنت رزرو سنگاپور، گفت که سقوط Terra-Luna و سقوط FTX به طور قابل درک منجر به از دست دادن اعتماد و اطمینان در صنعت شد.

با این حال، علیرغم لرزش اعتماد، پذیرش کریپتو همچنان رو به افزایش است، به طوری که 43 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که سرمایه گذاری در کریپتو داشته اند، در مقایسه با 40 درصد در سال گذشته.

علاوه بر این، تعداد قابل توجهی از پاسخ دهندگان اعتماد بلندمدت خود را به ارزهای دیجیتال ابراز کردند، به طوری که 48 درصد از کل سرمایه گذاران کریپتو اعلام کردند که قصد دارند سبد فعلی خود را افزایش دهند.

مرتبط با: Coinbase: ایالات متحده یک خلاء ایجاد کرده است که سایر کشورها مشتاق پر کردن آن هستند

پررا گفت: “با ادامه تحولات مالی جهانی اخیر، بسیاری ممکن است وابستگی خود را به موسسات مالی سنتی برای محافظت از پول خود ارزیابی کنند و به دارایی های جایگزین مانند بیت کوین روی آورند تا در برابر نکول بانک ها و کاهش ارزش پول محافظت کنند.”

این دلگرم‌کننده است که می‌بینیم خوش‌بینی نسبت به مزایای بلندمدت ارزهای دیجیتال در سنگاپور قوی است و سرمایه‌گذارانی که چشم‌انداز بلندمدت دارند، از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.»

پررا همچنین پیشنهاد کرد که برخی از اعتماد بلندمدت سرمایه گذاران کریپتو سنگاپوری به دلیل چارچوب های نظارتی تثبیت شده دولت برای صنعت است.

سنگاپور یکی از واضح‌ترین و قوی‌ترین قوانین را برای ارزهای دیجیتال دارد که به سرمایه‌گذاران اطمینان بیشتری از انجام تجارت با بازیکنان مورد اعتماد می‌دهد. از آنجایی که سنگاپور به روی نوآوری در دارایی های دیجیتال باز است، آموزش همچنان حیاتی است زیرا آگاهی و پذیرش ارزهای دیجیتال در میان ساکنان افزایش می یابد.

مرتبط با: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو


نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید