دفتر خانواده سنگاپور برای راه اندازی بانک دیجیتال در بحرین


گروه Whampoa بازوی دارایی دیجیتال خود را در سال 2021 آغاز کرد و همراه با شرکت مادر TikTok، ByteDance، در صندوق 500 میلیون دلاری Binance Labs سرمایه گذاری کرده است.

هیئت توسعه اقتصادی پادشاهی در 18 می گفت که Whampoa Group، یک دفتر خانوادگی مستقر در سنگاپور، یک بانک دیجیتال در بحرین افتتاح خواهد کرد. این گروه قصد دارد بانک را تا پایان سال افتتاح کند و پایگاه مشتریان جهانی را هدف قرار داده است.

این بانک تجارت، نگهداری و مدیریت دارایی های دیجیتال را از جمله خدمات بانکداری دیجیتال خود ارائه می دهد. به گزارش بلومبرگ، بانک مرکزی بحرین تا زمانی که تمام شرایط لازم را برآورده نکند، به بانک «تأیید اصولی» داده است.

گروه Whampoa با دو خانواده برجسته سنگاپوری لی، از جمله امی لی، خواهرزاده لی کوان یو، سیاستمدار سنگاپوری، و لی هان شی از شرکت چند رسانه ای سنگاپوری Potato Productions، مرتبط است.

طبق صفحه لینکدین خود، Whampoa Digital در سال 2021 تاسیس شد. در ژوئن 2022، او به یک صندوق سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری که توسط بایننس لبز، بازوی سرمایه گذاری مخاطره آمیز صرافی ارزهای دیجیتال ایجاد شده بود، پیوست. در ماه سپتامبر، او اعلام کرد که در حال راه اندازی استارت آپ 100 میلیون دلاری خود است. صندوق سرمایه گذاری برای حمایت از استارت آپ های Web3. او همچنین یک سرمایه گذار در شرکت مادر TikTok ByteDance است.

مطالب مرتبط: OpenNode زیرساخت پرداخت BTC را در سندباکس نظارتی بانک بحرین ایجاد می کند

گزارش Chainalysis که در اکتبر منتشر شد نشان داد که منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا دارای سریع‌ترین رشد بازار ارزهای دیجیتال در جهان است. شاون چان، مدیر عامل گروه Whampoa، گفت که این شرکت پادشاهی را برای این سرمایه گذاری انتخاب کرد زیرا “شهرت محکم بحرین در صنعت خدمات مالی، چارچوب نظارتی شفاف و تعهدش به ادامه همکاری و نوآوری است.”

بایننس در مارس 2022 مجوز فعالیت در بحرین را دریافت کرد و پلتفرم پرداخت محلی EazyPay در ماه اکتبر با بایننس پی همکاری کرد تا امکان استفاده از رمزنگاری را در بیش از 5000 فروشگاه در این کشور فراهم کند. بحرین همچنین محل صرافی ارزهای دیجیتال CoinMENA مطابق با شریعت است.

مجله: صورتحساب IRS 38 میلیارد دلاری Alameda، Do Kwon به دارایی ها ضربه می زند، دیوانگی Milady: Asia Express
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید