لابی‌گران سنگاپور با ممنوعیت کلی پیشنهادی برای وام دادن توکن‌های رمزنگاری مخالفند

لابی‌گران سنگاپور با ممنوعیت کلی پیشنهادی برای وام دادن توکن‌های رمزنگاری مخالفند


این بازخورد در پاسخ به ممنوعیت پیشنهادی مقامات پولی سنگاپور بود که در ماه اکتبر صادر شد.

یک گروه لابی کریپتو مستقر در سنگاپور مخالفت خود را با پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت شرکت‌های کریپتو از وام دادن به ارزهای دیجیتال ابراز کرده است.

در 26 اکتبر، بانک مرکزی سنگاپور اسناد مشاوره ای را منتشر کرد و پیشنهاد داد که ارائه دهندگان خدمات رمز پرداخت دیجیتال از ارائه “هر نوع تسهیلات اعتباری” به مصرف کنندگان منع شوند. این شامل وام دادن فیات یا ارزهای دیجیتال است. با این حال، انجمن بلاک چین (BAS) سنگاپور معتقد است که این ممکن است بیش از حد محدود کننده باشد.

در یک سند بازخوردی که به مقامات پولی سنگاپور (MAS) ارسال شد، گزارش‌ها حاکی از آن است که BAS می‌گوید یک ممنوعیت فراگیر می‌تواند کاربران ارزهای دیجیتال را وادار کند تا توکن‌های خود را به شرکت‌های غیرقابل کنترل خارج از کشور قرض دهند. BAS همچنین تاکید کرد که یکی از اصلی‌ترین چیزهایی که کاربران را به وام دادن جذب می‌کند، بهره‌ای است که به دست می‌آورند، که انجمن پیشنهاد می‌کند یکی از دلایلی است که مردم ارزهای دیجیتال دارند.

رئیس هیئت مدیره BAS، چیا هاک لای، به رسانه اصلی بلومبرگ گفت که آنها رویکردی سنجیده و هدفمندتر را به جای ممنوعیت عمومی پیشنهاد می کنند. این شامل تمرکز بر آموزش مصرف کنندگان در مورد خطرات استفاده از دارایی های غیرقانونی است. رئیس جمهور توضیح داد:

اقدامات پیشنهادی، اگرچه با نیت خوب است، اما در صورت اجرای کامل می‌تواند عواقب ناخواسته‌ای داشته باشد، از جمله انحراف مصرف‌کنندگان به ارائه‌دهندگان خدمات غیرقانونی.»

علاوه بر این، BAS استدلال می‌کند که ممنوعیت کامل شرکت‌هایی که مشوق‌هایی را برای مشتریان خرده‌فروشی ارائه می‌کنند «بیش از حد ظالمانه» است و روشی متفاوت برای اجازه دادن به هدایای غیرمرتبط با خریدهای مالی پیشنهاد می‌کند.

این سند مشاوره که توسط MAS در اکتبر سال گذشته منتشر شد، در بحبوحه یک سری از شکست‌های ارزهای دیجیتال در کشور، از جمله صندوق تامینی Three Arrows Capital (3AC) و پلتفرم‌های ارز دیجیتال Vauld و وام‌دهنده ارزهای دیجیتال Hodlnaut ارائه شد.

مربوط: سو ژو در حالی که از اتهامات علیه DCG طفره می رود توسط جامعه فراخوانده می شود

از سوی دیگر، زو سو و کایل دیویس، بنیانگذاران 3AC اخیراً از طریق توییتر احضار شدند. به این دو نفر دستور داده شد اسنادی را که در اختیار دارند ارائه دهند، خواه این اطلاعات نزد آنها باشد یا شخص ثالث.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉