سنگاپور سفته بازی ارزهای دیجیتال خرده فروشی را با قوانین جدید محدود می کند


به گفته MAS، معاملات سفته‌بازی ارزهای دیجیتال تا حدی توسط داستان‌های موفقیت تایید نشده، تأیید افراد مشهور و ترس از دست دادن (FOMO) تقویت می‌شود.

در پاسخ به بازخورد دریافتی در مورد مقررات پیشنهادی توکن پرداخت دیجیتال (DPT)، مقام پولی سنگاپور (MAS) اقداماتی را برای جلوگیری از سفته‌بازی در سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال توسط ارائه‌دهندگان خدمات DPT تعیین کرده است.

MAS، بانک مرکزی دوفاکتو سنگاپور، پنج راه را اعلام کرده است که ارائه دهندگان خدمات SPO می توانند به مشتریان خرده خود کمک کنند تا از حدس و گمان قیمت جلوگیری کنند. ارائه دهندگان خدمات DPT باید قبل از ارائه خدمات رمزنگاری، آگاهی از ریسک مشتریان خود را تعیین کنند. علاوه بر این، به ارائه دهندگان خدمات DPT توصیه شد که هیچ انگیزه ای برای تجارت ارزهای دیجیتال ارائه نکنند. سوم، ارائه دهندگان خدمات DPT نمی توانند معاملات مالی، وثیقه یا اهرمی ارائه دهند.

رد پرداخت‌های کارت اعتباری صادر شده محلی، اقدام دیگری است که MAS معتقد است از حدس و گمان در سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال جلوگیری می‌کند. در نهایت، دارایی‌های کریپتو هنگام تعیین ارزش خالص مشتری در نظر گرفته نمی‌شوند. هو هرن شین، معاون مدیر کل (حسابرسی مالی) MAS در مورد این تصمیم گفت:

“در حالی که این اقدامات مدیریت کسب و کار و دسترسی مصرف کننده می تواند به دستیابی به این هدف کمک کند، نمی توانند از مشتریان در برابر ضررهای مرتبط با ماهیت ذاتاً سوداگرانه و پرخطر تجارت ارزهای دیجیتال محافظت کنند.”

به گفته MAS، تجارت سفته‌بازی ارزهای دیجیتال «خطرات و آسیب‌های قابل توجهی برای مصرف‌کننده» ایجاد می‌کند که تا حدی به دلیل داستان‌های موفقیت‌آمیز تأیید نشده، تأیید افراد مشهور و ترس از دست دادن (FOMO) است.

مرتبط با: بانک مرکزی سنگاپور CBDC عمده فروشی زنده را برای پرداخت آزمایش می کند

در 15 نوامبر، بانک مرکزی سنگاپور، پنج پایلوت صنعتی دیگر را به پروژه گاردین اضافه کرد تا موارد استفاده مختلف مربوط به توکن سازی دارایی را آزمایش کند. همانطور که MAS توضیح می دهد:

این پیشرفت‌ها تحت پروژه گاردین، پذیرش نهادی دارایی‌های دیجیتال را برای باز کردن قفل نقدینگی، باز کردن فرصت‌های سرمایه‌گذاری و بهبود کارایی بازارهای مالی تسریع می‌کند.»

از 17 موسسه مالی که عضو Project Guardian هستند، پنج پروژه آزمایشی بین Citi، T. Rowe Price، Fidelity International، Ant Group، BNY Mellon، OCBC، JPMorgan Apollo و Franklin Templeton در حال توزیع است.

علاوه بر پنج آزمایشی، MAS برای بررسی طراحی یک زیرساخت دیجیتال باز برای میزبانی از دارایی‌ها و برنامه‌های مالی توکن‌شده، Global Layer One را راه‌اندازی کرد.

مجله: این طوفان فکری رمزنگاری شماست: سوء مصرف مواد در بین سرمایه گذاران کریپتو در حال افزایش است


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید