سنگاپور استراتژی ملی هوش مصنوعی 2.0 را منتشر کرد، برنامه هایی برای 15000 متخصص هوش مصنوعی


سنگاپور نسخه به روز شده استراتژی هوش مصنوعی ملی خود را منتشر کرده است که شامل برنامه هایی برای افزایش صلاحیت دولت، ایجاد یک کشور هوشمند و افزایش ظرفیت محاسباتی است.

دولت سنگاپور استراتژی ملی به روز شده خود را برای هوش مصنوعی (AI) 2.0 در 2 دسامبر منتشر کرد.

سنگاپور استراتژی هوش مصنوعی خود را در سه سیستم مجزا، متشکل از ده «توانمندساز» که این سیستم‌ها را هدایت می‌کنند، تشکیل داده است، و به دنبال آن 15 مرحله عملی انجام می‌شود که سیستم را به کار می‌اندازد.

رویکرد سیستماتیک طرح به روز شده بر سه حوزه اصلی جامعه شامل «محرکان فعالیت»، «مردم و جوامع» و «زیرساخت و محیط زیست» متمرکز است.

ساختن یک ملت هوشمند

گام‌های اقدام شامل طرح سنگاپور برای توسعه «مراکز تعالی» (CoE) هوش مصنوعی جدید در شرکت‌های فعال در این کشور برای ترویج «ایجاد ارزش پیشرفته هوش مصنوعی و استفاده در بخش‌های کلیدی» است.

طرح به روز شده هوش مصنوعی همچنین شامل معیارهایی برای تجهیز سازمان های دولتی به “دانش خاص، قابلیت های فنی و ابزارهای نظارتی” و “تیزکردن” مهارت هوش مصنوعی تمام کارمندان دولتی سنگاپور است.

طبق این چشم انداز، سنگاپور قصد دارد از ظرفیت دولت برای ایجاد منابع برای حمایت از پذیرش هوش مصنوعی در بخش عمومی استفاده کند.

به‌علاوه، این شرکت قصد دارد تعداد «متخصصان هوش مصنوعی» یا کارشناسان محلی را با رشد برنامه‌های آموزشی، فناوری و خطوط انتقال استعدادهای هوش مصنوعی به 15000 نفر افزایش دهد و گفت که برای استعدادهای جهانی «باز خواهد ماند».

در این گزارش آمده است که برنامه‌های آموزشی مختلف فناوری با تمرکز بر توسعه هوش مصنوعی، تا به امروز بیش از 2700 نفر را در «شغل خوب» قرار داده‌اند.

ادامه مطلب


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید