سندباکس نظارتی سنگاپور فاقد ارائه دهندگان پرداخت ارز دیجیتال واجد شرایط است


MAS گفت که افزایش موارد کلاهبرداری بدافزار در سنگاپور هیچ ارتباطی با ارزهای دیجیتال ندارد. در مقابل، او مدعی شد که چنین تقلب‌هایی در اقتصاد فیات رایج‌تر است.

مقامات پولی سنگاپور (MAS) اعلام کردند که هیچ کسب و کاری واجد شرایط شرکت در چارچوب Sandbox نظارتی FinTech به عنوان ارائه دهنده پرداخت ارزهای دیجیتال نیست.

MAS در پاسخ به نامه ای که در فایننشال تایمز منتشر شد و از عدم مشاوره عمومی و نظارت بر پذیرش رمزارزها توسط دولت سنگاپور انتقاد کرد، تصریح کرد که این کشور یک “جعبه شنی رمزنگاری” نیست، بلکه دارای یک سندباکس است که طیف گسترده ای از آزمایش های فین تک را پشتیبانی می کند.

در این نامه، سنگاپور به دلیل «غیرعاقلانه» اجازه دسترسی شرکت‌های رمزنگاری به سیستم پرداخت بین‌بانکی FAST (انتقالات سریع و امن) سنگاپور، یک سیستم انتقال الکترونیکی وجوه که به مشتریان سازمان‌های شرکت‌کننده اجازه می‌دهد وجوه دلاری سنگاپور را از یک سازمان در سنگاپور به سازمان دیگر منتقل کنند، تحسین می‌شود. .

نمای کلی FAST (انتقالات سریع و امن) سنگاپور. منبع: fastpayments.worldbank.org

با این حال، MAS تصریح کرد که تمام مشاغل دارای حساب بانکی معتبر به سیستم FAST که شامل مشاغل رمزنگاری می شود دسترسی خواهند داشت و افزود که “پرداخت ها از طریق FAST به ارزهای فیات انجام می شود نه ارزهای رمزنگاری شده.”

رگولاتور بعداً اعلام کرد که افزایش موارد کلاهبرداری بدافزار در سنگاپور هیچ ربطی به ارزهای دیجیتال ندارد و برعکس ادعا کرد که چنین کلاهبرداری‌هایی در اقتصاد فیات رایج‌تر است:

این کلاهبرداری ها از کلاهبرداران می خواهد که دستگاه های تلفن همراه مشتریان را تحت کنترل درآورند و از طریق سیستم بانکی به ارزهای فیات نقل و انتقالات غیرمجاز انجام دهند.»

سنگاپور در مبارزه با پولشویی، مجوزهای عملیاتی به کسب و کارهای رمزنگاری ارائه می کند که می توانند کنترل های قوی ضد پول شویی (AML) را نشان دهند.

از آنجایی که این اقدامات از پایان سال جاری حذف می‌شوند، سنگاپور یکی از سخت‌ترین رژیم‌های نظارتی در جهان را خواهد داشت که دسترسی خرده‌فروشی به ارزهای دیجیتال را تنظیم می‌کند.

در این راستا، MAS اخیراً به صورت عمومی در مورد مجموعه ای از اقدامات نظارتی برای کاهش خطرات ناشی از ارزهای دیجیتال برای مشتریان خرده فروشی مشورت کرده است.

مرتبط با: کوین بیس اتحادیه اروپا کانادا، برزیل، سنگاپور و استرالیا را در اولویت قرار داده است

ثارمان شانموگاراتنام، رئیس سابق MAS، که از لحاظ تاریخی ارزهای دیجیتال را به عنوان سرمایه گذاری های مخاطره آمیز می دید، برنده رقابت ریاست جمهوری سنگاپور شده است.

گزارش شده است که رئیس جمهور آینده در هشدارهای خود به کاربران مستقر در سنگاپور به عنوان رئیس MAS در سال 2021، دارایی های کریپتو را “بسیار بی ثبات” و “به عنوان محصولات سرمایه گذاری بسیار خطرناک” توصیف کرد.

مجله: فروپاشی NFT و منیت های هیولا در نمایشگاه جدید موراکامی برجسته می شود


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید