Silvergate دارایی ها را با ضرر می فروشد و کارکنان را برای جذب 8.1 میلیارد دلار کاهش می دهد: گزارش

Silvergate دارایی ها را با ضرر می فروشد و کارکنان را برای جذب 8.1 میلیارد دلار کاهش می دهد: گزارش


طبق گزارش‌ها، سیلورگیت 200 کارمند را اخراج کرد که تقریباً 40 درصد از کل کارمندان است.

خرابی FTX باعث ایجاد یک بانک در Silvergate شد و باعث شد این شرکت دارایی های خود را با ضرر بفروشد و کارکنان خود را تا 40 درصد کاهش دهد تا جذب مشتری 8.1 میلیارد دلاری خود را برآورده کند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، این بانک بدهی هایی را که در ترازنامه خود نگه داشته بود برای عقب نشینی از برداشت ها نقد کرد و در این فرآیند 718 میلیون دلار از دست داد. گزارش شده است که زیان بیش از سود شرکت از سال 2013 بوده است. همچنین، سپرده‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در این شرکت در سه ماهه چهارم سال گذشته 68 درصد کاهش یافت.

در نتیجه، سیلورگیت تقریباً 200 کارمند را اخراج کرد، یعنی 40 درصد از کل کارکنان خود. جدا از آن، این بانک همچنین طرح خود را برای راه اندازی پروژه ارز دیجیتال خود لغو کرد و نزدیک به 200 میلیون دلاری را که به فیس بوک برای خرید فناوری توسعه داده شده برای پروژه Diem پرداخت کرده بود، از بین برد.

با وجود این، بانک همچنان در تعهد خود به ارزهای دیجیتال مثبت است و ادعا می کند که بودجه کافی برای مدیریت مرحله تحول دارد. این بانک تاکید کرد که “گام های قاطعی” برای هدایت وضعیت فعلی بازار برمی دارد.

این بانک به دلیل ارتباطش با FTX و Alameda Research توسط قانونگذاران آمریکایی مورد بررسی قرار گرفته است. در 6 دسامبر، سه سناتور آمریکایی نامه ای به سیلورگیت نوشتند و در مورد دخالت بانک در از دست دادن مشتریان به دلیل سقوط صرافی FTX تحقیق کردند. بر اساس این نامه، نقش این شرکت در انتقال وجوه مشتریان FTX به Alameda به نظر می رسد که به روش خود در نظارت و گزارش فعالیت های مشکوک شکست خورده است.

مربوط: شرکت ها و سرمایه گذاران ممکن است نیاز به بازگرداندن میلیاردها وجوه پرداخت شده توسط FTX داشته باشند

در 16 دسامبر، یک دعوای دسته جمعی تشکیل شد تا Silvergate را مسئول نقش های ادعایی خود در از دست دادن وجوه مشتری FTX بداند. در این دادخواست ادعا شده بود که این بانک مسئول “پیشبرد کلاهبرداری سرمایه گذاری FTX” است.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉