سیلورگیت با کاهش رتبه Moody's اخبار بد بیشتری دریافت می کند

سیلورگیت با کاهش رتبه Moody’s اخبار بد بیشتری دریافت می کند


بانک تحت محاصره ظاهراً پول را بین FTX و Alameda منتقل کرده است. او بعداً بدهی خود را با تخفیف فروخت و کارمندان خود را پس از یک رکود بانکی اخراج کرد.

به نظر می رسد که اوضاع در بانک سیلورگیت با موفقیت رتبه بندی مودیز و واگذاری Ark Invest بدتر می شود. این بانک قبلاً فرار کرده و به سقوط FTX گره خورده است.

بر اساس گزارش های رسانه های مختلف، خودروی سرمایه گذاری کتی وود، Ark Invest، بیش از 400000 سهم از شرکت مادر Silvergate Capital را به ارزش 4.3 میلیون دلار در 6 ژانویه فروخت و تنها 4000 سهم در اختیار داشت. این سهام در روز گذشته 43 درصد کاهش یافت.

سرویس سرمایه گذاران مودیز نیز به وضعیت این بانک واکنش نشان داد و رتبه سیلورگیت کپیتال و بانک را کاهش داد. رتبه سپرده بلندمدت بانک از Baa2 (“رتبه کم-متوسط”) به Ba1 (“زباله”) و رتبه ناشر بلندمدت از Ba2 به B1 (هر دو “آشغال”) با چشم انداز منفی کاهش یافت.

مطالب مرتبط: Block.one و مدیر عامل آن بزرگترین سهامدار SilvergateCapital شدند

مودیز تصمیم خود را به کاهش سپرده ها، زیان ناشی از فروش اوراق بهادار برای تامین نیازهای نقدینگی خود و اخراج نیروی کار خود نسبت داد. سعدیه نبی، معاون مودیز در بیانیه ای گفت:

تقریباً تمام سپرده‌های بانک همچنان از موسسات رمزنگاری می‌آیند، و در حالی که بانک در حال حاضر نقدینگی و سرمایه کافی دارد، جریان خروج گسترده ادامه یافت.[l]جریان این سپرده ها بیشتر بر وضعیت مالی بانک تأثیر منفی خواهد گذاشت.[i]وضعیت مالی.”

طبق گزارش‌های مورخ 5 ژانویه، بانک سیلورگیت 718 میلیون دلار از دست داد که بدهی خود را برای پوشش 8.1 میلیارد دلار برداشت از دست داد. همچنین 40 درصد از نیروی کار خود یعنی حدود 200 نفر را اخراج کرد. همچنین، سپرده‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در سه ماهه چهارم سال 2022 68 درصد کاهش یافت.

این بانک پس از اتهاماتی مبنی بر تسهیل نقل و انتقالات بین FTX و شرکت خواهرش، Alameda Research، مورد بررسی قانونگذاران قرار گرفت. سه سناتور به ریاست سناتور الیزابت وارن در 6 دسامبر نامه ای به آلن لین، مدیرعامل سیلورگیت ارسال کردند و خواستار توضیح درباره این اتهامات شدند. در 16 دسامبر، سرمایه گذاران FTX یک شکایت دسته جمعی علیه لین، بانک و سیلورگیت کپیتال به دلیل همین اتهامات تنظیم کردند.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉