Silvergate با شکایت دسته جمعی در مورد معاملات FTX و Alameda مواجه است


این شکایت به دنبال آن است که Silvergate را به خاطر نقش های ادعایی خود در انتقال سپرده های کاربران FTX به حساب های بانکی Alameda مسئول بداند.

یک شکایت دسته جمعی در دادگاه منطقه جنوبی کالیفرنیا علیه بانک سیلورگیت، شرکت سرمایه سیلورگیت و مدیرعامل سیلورگیت، آلن لین، به دلیل حساب های نگهداری شده توسط شرکت های رمزنگاری متخاصم FTX و Alameda Research تشکیل شده است.

هدف از این دعوا این است که Silvergate را به خاطر نقش‌های ادعایی خود در واریز سپرده‌های کاربران FTX به حساب‌های بانکی Alameda که باعث وحشت در بازار کریپتو شد و در نهایت منجر به اعلام ورشکستگی هر دو شرکت شد، مسئول دانست.

این پرونده توسط شاکی جووی گونزالس از طرف خود و دیگران در همان وضعیت مطرح شد. طبق این دادخواست، شاکی پس‌اندازهای خود را در ارزهای دیجیتال از طریق صرافی FTX واریز کرد، زیرا این پلتفرم به سرمایه‌گذاران قول داد که می‌توانند با افزایش ارزش دارایی‌ها را با خیال راحت ذخیره، پول نقد یا مبادله کنند.

در این دادخواست ادعا شده است که Silvergate از طریق نقل و انتقالات نادرست، وام دادن به وجوه کاربر و وجوه دریافتی به فعالیت های متقلبانه FTX و نقض وظایف امانتداری صرافی کمک کرده است. طبق این دادخواست، Silvergate مسئول نقش خود در “پیشبرد کلاهبرداری سرمایه گذاری FTX” است و موظف است بدهی های خود را به شاکی و سایر سرمایه گذاران بازگرداند.

شاکی توسط Girard Sharp و Hartley LLP نمایندگی می شود. از سوی دیگر وکلای متهمان در زمان نگارش این خبر هنوز نیامده بودند.

مربوط: کارمند سابق FTX: هزینه های اغراق آمیز و پرستش فرقه ای SBF

در 6 دسامبر، سه سناتور آمریکایی به سیلورگیت نامه نوشتند و خواستار پاسخی در مورد نقش این شرکت در میلیاردها دلار از دست دادن در طول سقوط FTX شدند. سناتورهای الیزابت وارن، جان کندی و راجر مارشال از لین خواستند جزئیاتی در مورد رابطه این شرکت با FTX ارائه دهد.

در همین حال، وکلای FTX اخیراً به دنبال مجوز برای فروش FTX Europe، FTX Japan، بورس مشتقات LedgerX و Embed، یک پلتفرم بورس اوراق بهادار هستند. به گفته وکلا، ارزش دارایی ها در معرض خطر است زیرا مشاغل تحت فشار نظارتی قرار دارند و این مستحق یک “فرایند فروش سریع” است.


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید