مدیر عامل Silvergate به «فروشندگان باز» که اطلاعات نادرست را منتشر می کنند، خطاب می کند


در این بیانیه، لین همچنین از این فرصت استفاده کرد و در رابطه سرمایه گذاری خود با FTX و “رویکرد مدیریت ریسک قوی” این شرکت “رکورد” را ثبت کرد.

مدیر عامل Silvergate Capital، آلن لین، “فروشندگان اقلام کوتاه” و “سایر فرصت طلبان” را به انتشار اطلاعات نادرست در چند هفته گذشته متهم کرده است – فقط برای اینکه سریعاً برای خود درآمد داشته باشند.

لین در نامه‌ای عمومی در 5 دسامبر گفت که «گمان‌زنی‌ها و اطلاعات نادرست زیادی» توسط این طرف‌ها منتشر شده است، تا حدی برای «سوء استفاده از عدم اطمینان بازار» که باعث سقوط فاجعه‌بار FTX در نوامبر شد.

بانک متمرکز بر رمزارز او مجبور شد هفته گذشته یکی از این کمپین‌های به اصطلاح FUD (ترس، عدم اطمینان و شک) را رد کند، زیرا گمانه‌زنی‌ها مبنی بر قرار گرفتن این شرکت در معرض وام‌دهنده ورشکستگی BlockFi وجود داشت.

لین همچنین از آخرین نامه به مردم به عنوان “فرصتی برای ثبت رکورد” در مورد رابطه سرمایه گذاری خود با FTX و “رویکرد مدیریت ریسک قوی” این شرکت استفاده کرد.

لین بار دیگر تاکید کرد که این شرکت با قانون رازداری بانکی و قانون میهن پرستی ایالات متحده مطابقت دارد، که آن را ملزم به نظارت و بازبینی «هر حساب» از جمله تحقیقات FTX و Alameda می کند.

مدیرعامل شرکت گفت: «سیلورگیت هم در فرآیند استخدام و هم از طریق نظارت مستمر در سازمان‌های مربوطه خود، از جمله FTX و Alameda Research، دقت لازم را انجام داده است.

مدیرعامل همچنین از “ترازنامه انعطاف پذیر و نقدینگی فراوان” شرکت یاد کرد و افزود که سپرده های مشتریان “به صورت امن نگهداری می شود”.

علاوه بر پول نقدی که در ترازنامه خود حمل می کنیم، کل سبد اوراق بهادار سرمایه گذاری ما می تواند برای استقراض در بانک وام مسکن فدرال، سایر موسسات مالی، و پنجره تخفیف فدرال رزرو و در نهایت در صورت نیاز فروخته شود. لین توضیح داد: ایجاد نقدینگی برای پاسخگویی به تقاضای خروج مشتری.

مربوط: Block.one و مدیر عامل آن به بزرگترین سهامدار Silvergate Capital تبدیل شدند

سیلورگیت همچنین در هفته های اخیر کانون گمانه زنی های دیگری بوده است، از جمله حسابدار و مدیر سابق پورتفولیو Genevieve Roch-Decter که توسط CFA منتشر شده است. اصطلاح در پستی در اول دسامبر، او تردید داشت که آیا سیلورگیت بتواند موقعیت نقدینگی خود را حفظ کند یا خیر و به این فکر کرد که آیا از رابطه نزدیک خود با FTX آسیب می بیند یا خیر.

Roch-Decter همچنین به موقعیت وام وثیقه بیت کوین Silvergate علاقه مند بود که در صورت ادامه کاهش قیمت بیت کوین (BTC) می تواند بر ترازنامه شرکت تأثیر بگذارد.

او همچنین ابراز نگرانی کرد که اگر شرکت در شبکه صرافی سیلورگیت (Silvergate Exchange Network)، شبکه ای که به طور گسترده توسط صرافی های رمزنگاری برای ارسال دلار و یورو بین حساب ها استفاده می شود، «کل سیستم را نقد کند» ابراز نگرانی کرد.

لین در بیانیه‌ای تأیید کرد که سیلورگیت “به دسترسی مشتریانش به سپرده‌های دلاری آمریکا در هر زمان که نیاز داشته باشند ادامه می‌دهد و شبکه صرافی سیلورگیت (SEN) در این مدت بدون وقفه به کار خود ادامه می‌دهد.

مدیر عامل شرکت افزود: «ما عمدا پول نقد و اوراق بهاداری را حمل می کنیم که فراتر از تعهدات سپرده ما در مورد دارایی های دیجیتال است.

بر اساس گزارش MarketWatch، نامه سرگشاده لین برای جلوگیری از خونریزی در قیمت سهام Silvergate (SI) که در روز دوشنبه 8.49 درصد کاهش یافت و به 24.24 دلار در بورس نیویورک (NYSE) رسید، کمک چندانی نکرد.

سهام سیلورگیت در 30 روز گذشته 52.43 درصد و در 12 ماه گذشته 85.34 درصد کاهش یافته است.
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید