بیت کوین «جاده ابریشم» ارسال شده به بورس، «غیرقانونی» اعلام شد، وکیل رمزارز خشمگین شد


فهرست

  • گری جنسلر Coinbase را غیرقانونی اعلام کرد
  • قیمت بیت کوین با فروش کاهش یافت

جان دیتون، مدافع ارزهای دیجیتال (که به طور خاص از بیت کوین و XRP پشتیبانی می کند) نظرات خود را در مورد تراکنش یک چهارم میلیون دلاری اخیر بیت کوین انجام شده توسط دولت ایالات متحده در صرافی Coinbase در حساب خود در پلتفرم رسانه اجتماعی X به اشتراک گذاشت.

این بخشی از وجوهی بود که در سال 2013 هنگامی که بازار وب تاریک جاده ابریشم بسته شد و بنیانگذار آن، راس اولبریخت، دستگیر و به دو حبس ابد محکوم شد، ضبط شد.

دیتون خاطرنشان کرد که این با سیاست اخیر SEC که Coinbase را غیرقانونی اعلام می کند، مطابقت ندارد.

گری جنسلر Coinbase را غیرقانونی اعلام کرد

دیتون به جامعه یادآوری کرد که گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، با غیرقانونی خواندن تجارت کوین بیس، که آن را «اوراق بهادار ثبت نشده» نامید، به تجارت کوین بیس «اعلان جنگ» داد و اتهامات خود را علیه این صرافی مطرح کرد. ژوئن سال گذشته.

در پاسخ، Coinbase شکایتی علیه رگولاتور تنظیم کرد. اما اتفاقی که اکنون افتاد این است که دولت آمریکا 3940 بیت کوین به ارزش تقریبی 241.22 میلیون دلار را برای فروش به این صرافی فرستاد. این پول ابتدا از یک قاچاقچی مواد مخدر در جاده ابریشم کشف و ضبط شد و سپس در جلسه دادگاه در ژانویه 2024 ضبط شد.

جان دیتون این اقدام را “بیهوده از سوی دولت ما” خواند، زیرا او به استفاده از خدمات بزرگترین صرافی رمزارز مستقر در ایالات متحده، کوین بیس پرایم، ادامه می دهد، علیرغم اینکه به گری جنسلر و سناتور وارن اجازه می دهد در برابر کل فضای ارزهای دیجیتال بایستند. پیش از این، فروش مشابهی در مارس سال گذشته رخ داد، زمانی که 9861 توکن به قیمت 216 میلیون دلار در کیف پول دولت ایالات متحده فروخته شد.

مرتبط با

قیمت بیت کوین با فروش کاهش یافت

به گفته کالین وو، روزنامه نگار ارزهای دیجیتال، پس از تراکنش فوق، دولت ایالات متحده هنوز 213546 بیت کوین به ارزش بیش از 13 میلیارد دلار از جاده ابریشم ضبط کرده است.

موسس جمع‌آوری داده‌های زنجیره‌ای CryptoQuant معتقد است که این فروش تأثیر زیادی بر قیمت بیت‌کوین در بازار نخواهد داشت. با این حال، این فروش با کاهش 1.76 درصدی قیمت بیت کوین همراه شد و ارز دیجیتال پرچمدار جهان از 61778 دلار به 60688 دلار کاهش یافت. تا کنون بیت کوین اندکی بهبود یافته است و در زمان نگارش این مقاله با قیمت 61260 دلار معامله می شود.
نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید