راه ابریشم بیت کوین دوباره ضربه می زند: جزئیات


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین که توسط دولت ایالات متحده از پلتفرم تجارت اینترنتی ناشناس غیرقانونی جاده ابریشم ضبط شده است، دوباره در حال حرکت است. تقریباً 4000 بیت کوین از کیف پول دولتی به کوین بیس پرایم منتقل شد.

در حال حاضر، دولت ایالات متحده دارای 213546 بیت کوین یا تقریباً 13 میلیارد دلار است. اگرچه این بخش کوچکی از کل دارایی آنها است، این انتقال اخیر هنوز قابل توجه است.

حرکت به Coinbase Prime، صرافی که اغلب توسط سرمایه گذاران نهادی استفاده می شود، احتمال برنامه ریزی برای فروش برخی از این دارایی ها را افزایش می دهد. جاده ابریشم که عمدتاً به دلیل فروش مواد مخدر غیرقانونی شناخته می شود، اولین بازار تاریک نت معاصر و بازار سیاه آنلاین بود.

Ross Ulbricht آن را در فوریه 2011 با نام Dread Pirate معرفی کرد. در اکتبر 2013، FBI وب سایت را تعطیل کرد و اولبریخت بازداشت و به حبس ابد محکوم شد.

مرتبط با

سایر دولت ها نیز در ماه های اخیر اقدام به فروش ذخایر بیت کوین کرده اند. به عنوان مثال، دولت آلمان بخش قابل توجهی از دارایی های بیت کوین خود را به ارزش 2 میلیارد دلار می فروشد. دولت ها به طور بالقوه برای کاهش نوسانات بازار یا سرمایه گذاری بر روی ارزش های فعلی، ارزهای دیجیتال جذب شده را می فروشند.

مرتبط با

این فروش با روند بزرگتری در این زمینه مطابقت دارد. چنین حرکت مهم بیت کوین می تواند تاثیر زیادی بر بازار داشته باشد. نقل و انتقالات بزرگ گاهی اوقات می تواند منجر به افزایش نوسانات شود، به خصوص زمانی که به کیف پول دولت گره خورده است.

متأسفانه، فروش انبوه در زمان نوسانات بالا در بازار رخ می دهد، زیرا بیت کوین در تلاش برای حفظ بالای 60000 دلار است. با این حال، انگیزه دقیق این انتقال برای مردم مشخص نیست. معمولاً پول حاصل از این فروش ها صرف بودجه طرح های مختلف دولتی می شود یا به افرادی که از جنایات مربوط به اموال توقیف شده آسیب دیده اند، بازگردانده می شود.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید