گزارش “خطر قابل توجه” خزانه داری ایالات متحده برای “تمام شدن بودجه” به زودی


دفتر بودجه کنگره ایالات متحده (CBO) تخمین زده است که کسری سالانه دولت ایالات متحده “تقریباً در دهه آینده دو برابر خواهد شد.”

طبق گزارش اخیر، دولت ایالات متحده اکنون با “خطر قابل توجهی” مواجه است که به طور بالقوه قادر به پرداخت تمام تعهدات مالی خود تا ژوئن نیست.

بر اساس گزارشی که دفتر بودجه کنگره آمریکا (CBO) در 12 می منتشر کرد، خطر عدم پرداخت بدهی دولت آمریکا در آینده نزدیک ناشی از رسیدن به سقف بدهی قانونی 31.4 تریلیون دلار در 19 ژانویه است.

CBO تخمین می زند که اگر سقف بدهی بدون تغییر باقی بماند، این خطر وجود دارد که دولت ایالات متحده نتواند به تعهدات مالی خود در اوایل ژوئن عمل کند. وی توجه کرد:

CBO تخمین می زند که این خطر قابل توجه وجود دارد که در مقطعی در دو هفته اول ژوئن، اگر سقف بدهی بدون تغییر باقی بماند، دولت دیگر قادر به پرداخت تمام تعهدات خود نخواهد بود.

CBO در حال حاضر کسری بودجه فدرال را در سال 2023 به 1.5 تریلیون دلار پیش بینی می کند که 0.1 تریلیون دلار بیشتر از پیش بینی در فوریه است.

چشم انداز بودجه CBO، به روز رسانی می 2023. منبع: دفتر بودجه کنگره

تاکید شد که نتیجه پرونده جاری دیوان عالی کشور در خصوص لغو بدهی وام دانشجویی ممکن است تأثیر قابل توجهی بر کل درآمد سال 2023 داشته باشد.

در این گزارش آمده است که کسری در درآمدهای مالیاتی ثبت شده در ماه آوریل می تواند منجر به کسری بیشتر از آنچه در ابتدا پیش بینی شده بود، شود.

مرتبط با: نکول بدهی ایالات متحده چگونه بر بیت کوین تأثیر می گذارد؟

با این حال، بر اساس داده های پیش بینی شده خود، CBO انتظار کاهش کسری در آینده نزدیک را ندارد – در واقع، پیش بینی می شود که کسری سالانه به 2.7 تریلیون دلار در سال 2033 برسد که “تقریباً در دهه آینده دو برابر شود.”

CBO پیش بینی می کند که بدهی عمومی نیز در دهه آینده افزایش خواهد یافت. اشاره شد:

بر اساس برآوردهای CBO، در نتیجه این کسری ها، بدهی عمومی نیز از 98 درصد تولید ناخالص داخلی در پایان سال جاری به 119 درصد در پایان سال 2033 افزایش می یابد.

مجله: صورت‌حساب ۳۸ میلیارد دلاری IRS آلامدا، دارایی‌های Do Kwon شروع شد، دیوانگی میلادی: آسیا اکسپرس


نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید