رئیس FDIC: بانک Signature در درک ریسک‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال شکست خورده است


یک گزارش مرتبط توسط مدیر ارشد ریسک FDIC، مدیریت ضعیف را به عنوان “علت اصلی شکست Signature Bank” ذکر کرد.

بررسی ها در مورد سقوط بانک امضاء به عدم نقدینگی و سوء مدیریت اشاره دارد. اما مارتین جی. گرونبرگ، رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC)، معتقد است که شکست این بانک در درک خطرات مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده، کاهش آن را تسریع کرده است.

گرونبرگ در جلسه استماع “نظارت نظارتی احتیاطی” به شکست‌های اخیر بانک سیلیکون ولی (SVB) و بانک سیلورگیت اشاره کرد که در نهایت خود را با افت شدید قیمت سهام و به دنبال خروج سپرده‌ها در سایر بانک‌ها نشان داد.

یک گزارش مرتبط توسط مدیر ارشد ریسک FDIC، مدیریت ضعیف را به عنوان “علت اصلی شکست Signature Bank” ذکر کرد. گرونبرگ با اشاره به اینکه بانک امضا بیش از حد به سپرده های بیمه نشده و بدون کنترل ریسک مناسب متکی است، افزود:

علاوه بر این، بانک از درک ریسک رابطه و وابستگی خود به سپرده‌های صنعت کریپتو یا آسیب‌پذیری آن در برابر آلودگی ناشی از آشفتگی صنعت کریپتو که در اواخر سال 2022 و 2023 رخ داد، ناکام ماند.

در حالی که رگولاتورها و متخصصان بانکی در مورد جریان سپرده ها، یکی از محرک های اصلی ورشکستگی بانک ها توافق دارند، گرگ بکر، مدیر عامل سابق SVB، افزایش نرخ بهره را در میان عوامل ذکر شده مقصر سقوط بانک دانست.

به گفته بکر، هیچ بانکی “از اجرای بانکی با این سرعت و اندازه جان سالم به در نخواهد برد.” گرونبرگ اعلام کرد که شکست SVB و Signature Bank به ترتیب منجر به زیان 16.1 و 2.4 میلیارد دلاری شده است. گرونبرگ در پایان گفت‌وگو گفت که بانک‌هایی با دارایی‌های 100 میلیارد دلاری یا بیشتر «مستحق توجه ویژه، از جمله در نظر گرفتن الزامات بدهی بلندمدت برای تسهیل تصمیم‌گیری‌های منظم هستند».

مرتبط با: FDIC شکست Signature Bank را به ضعف حاکمیتی و عدم نقدینگی نسبت می دهد

از سوی دیگر، یک بررسی اولیه توسط دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده (GAO) به صراحت قرار گرفتن در معرض کریپتو را عامل سقوط بانک امضاء نمی‌دانست.

همانطور که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، بسیاری از قانونگذاران و قانونگذاران همچنان به بررسی سقوط Signature Bank، Silicon Valley Bank و Silvergate Bank در بحث های مربوط به رمزارزها ادامه می دهند.


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید