سناتورها مدیران بانک ها را متهم کردند که ورشکستگی ها را به گردن ارزهای دیجیتال و به جیب زدن میلیون ها نفر می اندازند


سناتور لومیس خاطرنشان کرد که اسکات شی، رئیس Signature Bank در بیانیه خود در مورد سقوط بانک، 10 بار به دارایی های دیجیتال اشاره کرده است.

یکی از مدیران سابق Signature Bank مورد انتقاد قرار گرفته است که گفته می شود میلیون ها پاداش و گزینه سهام را به جیب زده در حالی که سعی می کند رمزارز را برای سقوط بانکش مقصر بداند.

در طول جلسه استماع کمیته بانکی سنا در 16 می، سینتیا لومیس، سناتور ایالات متحده، نسبت به رئیس سابق بانک منحل شده، اسکات شی، در مورد بیانیه آماده شده او در مورد آنچه منجر به سقوط بانکش شد، انتقاد کرد.

شای در بیانیه خود اظهار داشت که این بانک در سال 2018 شروع به پذیرش سپرده از مشاغل در بخش دارایی های دیجیتال کرد و سپس به طور قابل توجهی سپرده های دارایی های دیجیتال را در سال 2022 با نوسانات صنعت کاهش داد.

او گفت که بانکش توسط رگولاتورها پس از فروپاشی “بانکی با روابط قوی با صنعت دارایی دیجیتال” که منجر به برداشت 16 میلیارد دلاری از Signature شد، توقیف شد.

لومیس گفت: «به نظر می‌رسد که سرزنش‌های زیادی متوجه سپرده‌گذاران و تنظیم‌کننده‌هایی شده است که با دارایی‌های دیجیتال سروکار دارند، اما شما خودتان هیچ اتهامی را قبول نکرده‌اید.

با این حال، شی در طول جلسه استماع سنا از اشاره به دارایی های دیجیتال خودداری کرد.

لومیس پاسخ داد: “شما 10 بار در شهادت خود از این اصطلاح استفاده می کنید.”

“میلیون ها را نگه می دارد”

در بخش دیگری از محاکمه، سناتور الیزابت وارن، گرگوری پکر، مدیر عامل بانک سیلیکون ولی (SVB) و شای بانک سیگنچر را به اتهام «داشتن میلیون‌ها دلار پس از سقوط بی‌احتیاطی بانک‌ها» سرزنش کرد.

“در حال حاضر قانون افرادی مانند آقای بکر و آقای شای را ملزم می کند […] آن‌ها می‌توانند ده‌ها میلیون دلار پاداش و گزینه سهام به خود بپردازند، و وقتی بانک‌ها منفجر می‌شوند، آقای بکر و آقای شای تمام پول‌ها را در اختیار دارند. و این کاملاً اشتباه است.»

اگر ما این موضوع را اصلاح نکنیم، هر مدیر عامل این بانک‌های چند میلیارد دلاری همچنان ریسک می‌کند و بانک‌ها را منفجر می‌کند و بقیه باید بهای آن را بپردازند.»

وارن خاطرنشان کرد که در یک گروه دو حزبی در کمیته بانکی برای تصویب لایحه‌ای کار می‌کرد که می‌تواند «این چک‌های دیوانه‌کننده» را پس بگیرد.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با شی و بکر تماس گرفت اما پاسخی فوری دریافت نکرد.

مرتبط با: رئیس FDIC: بانک Signature در درک ریسک‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال شکست خورده است

در ماه آوریل، گزارش شد که آدرین هریس، بازرس دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS)، گفت که مقصر دانستن کریپتو برای سقوط بانک‌های امضاء، «مضحک» است.

او در طی یک کنفرانس Chainalysis Links در شهر نیویورک گفت که رویدادهایی که منجر به شکست Signature شد، در عوض یک “اجرای بانکی جدید” بود.

NYDFS در 12 مارس کنترل بانک Signature را به دست گرفت و ادعا کرد که از اقتصاد ایالات متحده در برابر “ریسک سیستم” محافظت می کند. این بانک اخیراً پس از فروپاشی بانک سیلورگیت و SVB که دارای رمزنگاری مناسب بود، شکست خورد.

تالار شعله: ویلیام کلمنته سوم پیش بینی کرد بیت کوین تا پایان سال 2024 به شش رقم خواهد رسید.


نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید