آیا رمزارزها باید تغییر نام تجاری داشته باشند؟


چیزی که مردم باید بدانند این است که فناوری بلاک چین و شیطنت هایی که برخی افراد انجام می دهند دو چیز کاملاً متفاوت هستند.

از آنجایی که افراد بیشتری به سمت پتانسیل سود ارزهای دیجیتال جذب می شوند، شکاکان توجه بیشتری را به تقلب و شکست در این فضا جلب می کنند. هک‌های مختلف، تلاش‌های باج‌افزاری در Colonial Pipeline، و شکست‌های برجسته Terra/Luna، Three Arrows Capital، درجه سانتی گراد و مهم‌تر از همه FTX/Alameda هیچ کاری برای بهبود وجهه مخدوش ارزهای دیجیتال انجام نداده‌اند.

این کمکی نمی کند که مخالفان قوی و صداهای تأثیرگذار به طور مداوم کریپتو را محکوم کنند. رسانه های جریان اصلی نیز گاهی اوقات روی آن انباشته می شوند. شمارش کنید که چند بار کلمات “کریپتو” و “تقلب” در یک مقاله کنار هم قرار گرفته اند. چیزهای زیادی پیدا خواهید کرد.

سناتور آمریکایی الیزابت وارن گفته است که به عنوان بخشی از مبارزات انتخاباتی خود یک ارتش “ضد رمزنگاری” ایجاد خواهد کرد. ترس، عدم قطعیت و شک (FUD) و نظراتی که از طریق اخبار منتشر می شود همچنان بی وقفه پخش می شود.

چیزی که مردم باید بدانند این است که فناوری بلاک چین و شیطنت هایی که برخی افراد انجام می دهند دو چیز کاملاً متفاوت هستند. شاید راه تحقق این امر این باشد که صنعت کریپتو به طور جدی به تغییر نام تجاری خود فکر کند.

کریپتو واقعا راهی برای پرداخت به اعتبارسنجی گره های شبکه برای اجرای روان بلاک چین است. این پرداخت برای سرمایه گذاری در سرورها، شبکه ها، اتصال به اینترنت، بهره برداری و نگهداری، قبض برق و زمان صرف شده برای اجرای روان بلاک چین است. دفتر کل تراکنش‌های اضافی که در بسیاری از مکان‌ها برای شخص یا افراد استفاده‌کننده از بلاک چین تکرار می‌شوند، تضمین می‌کنند که تراکنش به درستی ثبت شده و غیرقابل انکار است.

اگر تا به حال با قبض رستوران مخالفت کرده اید و چند دوست به کمک شما آمده اند، این نمونه ای از پیگیری دفاتر معاملات بی فایده برای شما است. برای این سرویس، کاربر هزینه تراکنش پرداخت می کند که به اعتبارسنجی ها می رسد. این کارمزد تراکنش و پرداخت به اعتباردهنده ها، ارزهای رمزنگاری شده هستند.

به جامعه ای بپیوندید که در آن می توانید آینده را متحول کنید. حلقه نوآوری Cointelegraph رهبران فناوری بلاک چین را برای اتصال، همکاری و انتشار گرد هم می آورد. امروز درخواست دهید

اکنون، مانند بسیاری از فناوری‌های جدید، کلاهبرداران و غیره همیشه وجود خواهند داشت. اگر پولتان را بدهید و پولتان به این دلیل ناپدید شود که شخصی گفته است آن را در رمزنگاری قرار دهید، پول شما به دلیل رمزنگاری از بین نرفته است. شما پول خود را از دست دادید زیرا آن را به یک کلاهبردار دادید. اگر کیف پول شما هک شود و وجوه شما دزدیده شود، شاید امنیت کریپتو نیاز به ارتقاء داشته باشد، اما همچنان یک سرقت انسانی است که عامل آن باید دستگیر و تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

مشکل اینجاست که اکثر مردم این تمایزها را قائل نیستند. اما شاید تقصیر آنها نباشد. صنعت کریپتو مدت‌هاست مانند غرب وحشی عمل می‌کند و از مقررات کاملاً اجتناب می‌کند، زیرا بسیاری از طرفداران آن از صنعت مالی سنتی متنفرند. همچنین، بسیاری از طرفداران آن اصرار دارند که از نام‌های مستعار و آواتارها استفاده کنند، و با استفاده از WAGMI، HODL، rug pull، دست‌های الماس و دیگر اصطلاحاتی که این صنعت را برای خارجی‌ها عجیب به نظر می‌رسانند، به اصطلاح رمزنگاری شده صحبت می‌کنند.

شاید زمان آن رسیده است که صنعت کریپتو متوجه شود که در دنیای مالی سنتی همه چیز بد نیست. برخی نظارت های حداقلی که از تسخیر فضا توسط کلاهبرداران جلوگیری می کند نه تنها از کاربران مشتری بلکه از خود بازیگران صنعت کریپتو نیز محافظت می کند.

به همین ترتیب، صنعت مالی سنتی باید مزایای نداشتن دفتر کل تراکنش‌های مجزا در پایگاه داده هر بانک را بشناسد، که بانک‌های خارجی را ملزم می‌کند تا به‌روزرسانی‌های تراکنش‌ها را به‌طور غیرمستقیم با استفاده از بانک‌های خبرنگار از طریق سامانه پیام‌رسانی سوئیفت ارسال کنند. سیستم‌های پیام‌رسان بانکی موجود مانند خانه تسویه خودکار چک (ACH) و سوئیفت دهه‌هاست که وجود دارند و قادر به تنظیم سریع و انتقال وجوهی نیستند که Gen Z و Gen Alpha به آن عادت کرده‌اند.

چشم انداز یک صنعت اغلب با بلوغ آن تغییر می کند. همانطور که کریپتو بالغ می شود و واقعاً در مورد جذب بقیه جمعیت جهانی برای حمایت از آن جدی است، باید خود را تغییر نام دهد. او دیگر یک نوجوان سرکش نیست و باید بزرگ شود و جایگاه شایسته خود را به عنوان یک طبقه دارایی محترم بگیرد که هرکسی می تواند در همه جا از آن لذت ببرد.

زین جافر مدیر عامل شرکت زین ونچرز است که بر روی Web3 و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تمرکز دارد.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان بررسی شده از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که در حال ساختن آینده با قدرت ارتباطات، همکاری و رهبری فکری هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بیاموزید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر


نویسنده: Zain Jaffer

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *