قیمت سرم در یک هفته به دلیل ترس از «پمپ خروج» FTX 140 درصد افزایش یافت


خطر قرار گرفتن در معرض FTX با وجود حذف SRM از فهرست صرافی های ارزهای دیجیتال، مانع از افزایش قیمت سرم نشده است.

سرم، یک “صرافی غیرمتمرکز” در بلاک چین سولانا، علیرغم اینکه به صرافی منحل شده FTX وابسته است، از نظر قیمت توکن SRM بسیار خوب عمل کرد.

قیمت SRM در یک هفته 140 درصد افزایش یافت

در نمودار روزانه، جفت SRM/USD طی هفت روز گذشته 140 درصد افزایش یافته و در 21 نوامبر به 0.319 دلار و در 14 نوامبر به 0.177 دلار رسیده است.

این باعث می شود که ارزش بازار در گردش به حدود 73 میلیون دلار برسد و «کلیف بازار کاملاً رقیق شده»، اگر حداکثر عرضه در گردش باشد، به حدود 2.8 میلیارد دلار می رسد.

نمودار قیمت روزانه SRM/USD. منبع: TradingView

“نزدیک به صفر”

علی‌رغم حذف مداوم جفت‌های معاملاتی Serum در صرافی‌های رمزنگاری بزرگ از جمله Binance، OKEx، Gate.io و Phemex، قیمت SRM افزایش یافته است که یک فرآیند مداوم است.پمپ خروجی

پمپ‌های خروج زمانی هستند که سرمایه‌گذاران بزرگ قیمت رمز را در محیطی با نقدینگی پایین پمپ می‌کنند تا خریداران جدید را جذب کنند، اما سپس تمام دارایی‌های خود را روی سرمایه‌گذاران آماتور می‌ریزند، همانطور که در طرح‌های پمپاژ و دامپینگ متعدد دیده می‌شود.

به دلیل قرار گرفتن در معرض آزاردهنده او با FTX، بی اعتمادی به سرم افزایش یافت. در یک پرونده ورشکستگی در 11 نوامبر، ترازنامه فاش شده نشان داد که FTX 8 میلیارد دلار در برابر ذخیره ای که عمدتاً از دارایی های نقدشونده تشکیل شده است، از جمله SRM بدهکار است.

FTX حدود 97 درصد از کل ارزش بازار سرم را ذکر کرد که شامل تقریباً 5.4 میلیارد دلار توکن SRM در ذخایر آن یا عرضه در گردش و کاملاً رقیق شده است.

در نتیجه، قرار گرفتن توکن در معرض FTX احتمال فروش گسترده را افزایش داده است.

مت لوین، ستون‌نویس نظرات بلومبرگ، می‌گوید: «اگر FTX برای یک هفته، ماه یا سال تلاش می‌کرد تا آنها را به بازار بفروشد، بازار را سیل کرده و قیمت را کاهش می‌داد.

“شاید می توانست چند صد میلیون دلار برای آنها درآمد داشته باشد. اما من فکر می کنم ارزش واقعی آن ذخیره عظیم سرم نزدیک به صفر خواهد بود. این یک نظر در مورد سرم نیست، بلکه یک نظر در مورد اندازه انبار است.”

جامعه سرم برای قطع رابطه با FTX تلاش می کند

افزایش قیمت SRM در هفت روز گذشته با تلاش‌ها برای دور کردن سرم از FTX مصادف شده است.

حامیان کلیدی Serum پس از مشاهده خروجی های مشکوک 266.3 میلیون دلاری در کیف پول های مرتبط با FTX در نوامبر، وزن خود را روی یک “چنگال جامعه” اضطراری می گذارند.

Brain Long، یکی از معتبرسازهای محبوب در Solana، ثبت شده است که چنگال احساسات بازار را در SRM تجدید می کند.

با این حال، فورک سرم نتوانست سرمایه تازه ای را به استخرهای نقدینگی خود جذب کند. تا 21 نوامبر، کل ارزش قفل شده در ذخایر سرم تنها 33900 SOL بود، در حالی که در ابتدای ماه 3.3 میلیون SOL بود.

از 21 نوامبر، مقدار کل سرم قفل شده است. منبع: Defi Llama

سقوط قیمت سرم در پیش است؟

از نقطه نظر فنی، SRM به دنبال امکان فروش بزرگ در هفته های آینده است.

استدلال نزولی از الگوی مثلث نزولی در نمودار روزانه ناشی می شود که همراه با روند نزولی قیمت SRM قبلی نشان دهنده نزولی بیشتر در آینده است. الگوهای مثلث نزولی تنظیمات ادامه روند هستند.

موارد مرتبط: نه فقط توکن FTX: سولانا، قیمت بمب هسته‌ای 40 درصد به همراه سایر «سکه‌های سام»

بنابراین، SRM اکنون یک شکست بالقوه زیر خط روند پایین مثلث نزدیک به 0.234 دلار می بیند. شکست موفقیت آمیز زیر حمایت ذکر شده خطر ارسال قیمت به سطح طولی برابر با حداکثر فاصله بین خط روند بالا و پایین مثلث را به همراه دارد.

به عبارت دیگر، قیمت SRM تا دسامبر 2022 به 0.10 دلار یا 65 درصد کاهش می یابد.

برعکس، شکسته شدن خط روند بالای مثلث نزدیک به 0.30 دلار می‌تواند باعث شود که توکن میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA 50 روزه؛ موج قرمز) را در 0.56 دلار به عنوان هدف صعودی مهم بعدی آزمایش کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید