جدا کردن حقایق Web3 از داستان: گزارش


Web3 اهداف و ایده های بلند بسیاری را وعده می دهد، اما آنها واقعاً چه هستند و آیا ما به تحقق رویا نزدیک شده ایم؟

اصطلاح web3 اغلب به عنوان مخفف برای بحث در مورد فاز جدید اینترنت استفاده می شود. این در مورد خروج از عصر رسانه های اجتماعی متمرکز و پلتفرم های تجارت الکترونیک گسترده و رسیدن به یک آرمانشهر داده کنترل شده توسط کاربر است. Web3 یک اصطلاح بازاریابی چتر است که در محاوره به معنای هر چیزی است که در مجاورت کریپتو قرار دارد.

برای روشن کردن این موضوع، تیم تحقیقاتی Cointelegraph گزارش جدیدی را منتشر کرده است که ماهیت Web3 واقعی را شرح می دهد. این بینش های کلیدی برای سرمایه گذاران ارزشمند است تا بفهمند چگونه حقایق را از تصورات غلط اساسی تشخیص دهند.

شبکه بلاک چین و وب غیرمتمرکز

“Web3: Buzz بازاریابی یا انقلاب فناوری؟” توسط Cointelegraph Research. این تمایز واضحی بین «وب بلاک چین»، که ادغام فناوری بلاک چین در وب است، و جایگزین اینترنتی غیرمتمرکز، بدون مجوز و قابل اعتماد به نام «وب غیرمتمرکز» ایجاد می‌کند.

این گزارش رایگان در ترمینال تحقیقاتی کوین تلگراف را دانلود کنید.

شبکه بلاک چین باعث رشد اکوسیستم‌های توکن‌های تغییرناپذیر، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و GameFi شده است که جانبازان دنیای رمزارز از آن آگاه خواهند بود. در حالت ایده آل، این اکوسیستم ها فاقد قدرت مرکزی هستند و ارزش آن از ایجاد دارایی های دیجیتال کمیاب ناشی می شود. با استفاده از فناوری بلاک چین، این گزارش توضیح می‌دهد که چگونه این اکوسیستم‌ها می‌توانند به دنیای واقعی گسترش یابند و کارایی‌های جدیدی را برای صنایع سنتی به ارمغان بیاورند.

وب غیرمتمرکز در تلاش است تا انحصار وب سایت های ارائه محتوا را در دنیای کنونی Web2 بشکند. این هدف با ایجاد یک شبکه جدید حول اصل تمرکززدایی که بدون مجوز (هرکسی می تواند بپیوندد) و قابل اعتماد (کدی به اندازه کافی قوی برای رفع نیاز به مقامات شخص ثالث) به دست می آید.

آیا ما هنوز رسیدیم؟ عدد.

هنوز راه درازی برای پیاده‌سازی اصول غیرمتمرکز ایده‌آلی در شبکه بلاک چین و وب غیرمتمرکز وجود دارد.

شبکه بلاک چین که بر روی زیرساخت اینترنتی موجود ساخته شده است، برای برقراری ارتباط بین کاربران و برنامه‌ها، به خدمات میزبانی نیاز دارد. متأسفانه 60 درصد از تمام این گره‌ها در اتریوم در سرویس‌های وب آمازون میزبانی می‌شوند. این به یک مرجع مرکزی قدرت می‌دهد تا اکثریت کل شبکه بلاک چین را خاموش کند. این گزارش نشان می‌دهد که چگونه حتی DAOها با مشکل گروه کوچکی از نهنگ‌ها مواجه هستند که قدرت رای‌دهی را با مشارکت کم کاربران ترکیب می‌کنند.

متأسفانه وب غیرمتمرکز خیلی بهتر نیست، اما دلیلی برای خوش بین بودن وجود دارد. در حال حاضر، هنگامی که کاربران آنلاین می شوند، راه کمی برای تمرکززدایی وجود دارد، که توسط انحصاراتی مانند گوگل، آمازون، متا، اپل، مایکروسافت و تنسنت گرفتار شده است. با این حال، جایگزین هایی با استفاده از فن آوری هایی مانند جداول هش توزیع شده شروع به ایجاد نسخه های غیرمتمرکز از برنامه های کاربردی محبوب می کنند.

تیم تحقیقاتی کوین تلگراف

بخش تحقیقات کوین تلگراف شامل تعدادی از بهترین استعدادها در صنعت بلاک چین است. تیم محققان با ترکیب سختگیری تحصیلی و فیلتر شده توسط تجربه عملی و سخت به دست آمده، متعهد به ارائه دقیق ترین و روشنگرترین محتوای موجود در بازار هستند.

دملزا هیز، دکترا، مدیر تحقیقات Cointelegraph است. هیز تیمی از کارشناسان موضوعی از امور مالی، اقتصاد و فناوری را گرد هم آورد تا مهم ترین منبع را برای گزارش های صنعت و تحلیل های روشنگرانه به بازار بیاورد. این تیم از API ها از منابع مختلف برای ارائه اطلاعات و تجزیه و تحلیل دقیق و مفید استفاده می کند.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه خاصی در مورد هر شخص یا هر گونه اوراق بهادار یا محصول سرمایه گذاری نیست.


نویسنده: Cointelegraph Research

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید